Ні Гриценко, ні Садовий всерйоз не збираються боротися за президентське крісло, - політолог

На думку політолога, на майбутніх парламентських виборах партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка не приєднається до тандему "Самопоміч" та "Демократичний альянс"

Фото з відкритих джерел

Політолог, кандидат філософських наук Валентин Гладких, коментуючи політичний союз партій "Самопоміч" і "Демократичний альянс", пояснив, що навіть теоретично їхнім союзником не міг стати Анатолій Гриценко, оскільки і в екс-міністра оборони, і у мера Львова є власні президентські амбіції. При цьому політолог вважає, що амбіції обох кандидатів абсолютно не обґрунтовані. Більш того ніхто із зазначених політиків всерйоз і не збирається боротися за президентське крісло, вони є, по суті, технічними кандидатами. Про це повідомляють "Подробности".

"Я, відверто кажучи, вважаю, що і Садовий, і Гриценко насправді будуть забирати голоси у Тимошенко... Ці люди не один рік в українській політиці, причому на найвищому рівні... Вони прекрасно усвідомлюють правила гри і своє місце в цій грі…в даний момент вони просто не ставлять перед собою завдання поборотися за президентський пост, а швидше за все готуються до парламентських виборів… Крім отримання певної матеріальної винагороди, я думаю, для них це ще й засіб зробити собі фундамент для парламентської кампанії", - вважає Валентин Гладких.

Проте, на думку політолога, на майбутніх парламентських виборах партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка не приєднається до тандему "Самопоміч" і "Демократичний альянс".

"Самопоміч" - дійсно парламентська партія, у якій, принаймні була якась структура. А якщо говорити про Гриценка, то ця гра банально не про нього... мені не зрозуміло, а наскільки у нього взагалі є (партійні, - ред.) структури? Чи в партії "Громадянська позиція" все зводиться лише до персони самого Гриценка? Ось скількох своїх представників вони провели на виборах в обласних територіальних громадах? А це дуже важливий показник, який свідчить про те, як глибоко простягаються партійні структури. І я чомусь думаю, що…все це все існує лише на папері і виключно в медійному полі", - пояснює Валентин Гладких.

Перспективи Гриценка і Садового на парламентських виборах, на думку політолога, теж досить песимістичні – Гладких вважає, що обидві партії в майбутній парламент не потраплять. А непогані рейтинги екс-міністра оборони напередодні президентських виборів насправді показують не рівень підтримки кандидатів, а швидше рейтинг ядерного електорату, пояснює експерт.

"Я не сприймаю Садового і Гриценка в якості кандидатів, які насправді збираються боротися за президентський пост. Відсутність достатніх самостійних фінансів, відсутність потужних партійних структур робить це неможливим. І також відсутність серйозної соціальної підтримки суспільства, незважаючи на всі опитування. Тим більше що громадська думка насправді надто переоцінена. Лежачи на дивані і дивлячись інтерв'ю, можна когось підтримувати. Але піднятися з дивана в день голосування і проголосувати - це зовсім інша модель електоральної поведінки. Ми не знаємо, скільки з тих виборців, які на сьогоднішній день на умовно помаранчевому полі ідеологічно підтримують тих чи інших кандидатів, будуть мотивовані, щоб прийти проголосувати насправді. І це велика проблема. Адже свого виборця потрібно довести до дільниці. Для цього партійним структурам потрібно працювати, а це недешеве задоволення", - вважає політолог.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів