На думку колишнього міністра оборони України, голови Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, ситуація, яка склалася з утилізацією сміття у Львові, давно вийшла за межі проблеми міста і її рішення залежить від вищого керівництва держави, зокрема президента України. Таку думку Гриценко висловив у своєму блозі на "Українській правді", повідомляють "Українські новини".

"Я не є адвокатом Андрія Садового, ми в різних партіях і, в принципі, є політичними конкурентами. Однак у критичній ситуації, що склалася у Львові та навколо Львова, промовчати не можу", – зазначив він.

"Коли президент і його уряд) в запалі політичних ігрищ на знищення Садового, разом з його рейтингом і фракцією "Самопоміч", вже явно заступили за червону риску – не тільки відповідальність, але й людської моралі. Коли від мстивого президента і його навмисної бездіяльності щодня, вже протягом восьми місяців, страждають сотні тисяч львів'ян. Напевно, Садовий як мер міг і повинен зробити більше для завчасного та системного вирішення проблеми з вивезенням/утилізацією сміття. Пообіцяв на виборах – зроби, нарешті, це питання політичної відповідальності. Але... Коли трапилася біда і нависла реальна небезпека екологічної катастрофи, коли мер неодноразово звертається за допомогою до президента, уряду – чому замість допомоги не мерові навіть, а сотням тисяч людей, Порошенко і підлеглі йому порошенки проявляють повну байдужість і безвідповідальність?!" – підкреслив політик.

"Нарешті, ти гарант, має захищати людей і їх права – хіба твої власні політичні ігрища та виборчі розклади/наперстки важливіше людського горя?!", – пише Гриценко.

За його словами, сиутация, коли мер міста змушений просити допомоги за кордоном, оскільки не отримує її від керівництва своєї країни, неприпустима.

"Неприпустимо, коли для локалізації екологічної катастрофи мер змушений з допомогою звертатися не до власної держави, а до закордонним державам, іноземним послам, іноземним містам-побратимам. Соромно за такого президента і за таку державу, в якій людина, її права та інтереси для вищих посадових осіб – не на першому, а на десятому місці", – додав він.