"Нехай щастить": В Україні пропонують закривати підприємства та націоналізовувати майно країни-агресора

За порушення мають намір запровадити штрафи у трикратному розмірі прибутку за три роки

CNBC

Верховній Раді України пропонують дозволити націоналізовувати майно компаній та банків, а також закривати підприємства держави-агресора.

Відповідний законопроект № 8340 про зміни до закону "Про санкції" подав народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Роман Зварич.

Документ дозволяє застосовувати санкції не тільки до іноземців, а й до українців, українських юросіб та таких, що перебувають під контролем українських організацій.

Пропонується запровадити два нових види санкцій - заборона діяльності суб'єкта права власності і господарювання, а також перехід у власність України майна держави, юридичної чи фізичної особи - за винятком випадків, коли їх захищає міжнародний договір, підписаний Україною.

Передбачається, що закрити можна буде компанію, зареєстровану у будь-якій країні, якщо власником будь-якої кількості акцій або ж кінцевим бенефіціаром буде резидент держави-агресора.

Націоналізувати майно держави, юрособи або фізичної особи отримають можливість, якщо ними було порушено "відповідні права та інтереси України та її громадян".

Мінекономрозвитку хочуть доручити застосовувати економічні санкції. За порушення законодавства про санкції пропонують встановити штраф утричі більший, ніж одержаний компанією прибуток за три роки.

Новини за темою: Кому вигідне продовження війни між Україною і Росією?

Нагадаємо, нещодавно Рада нацбезпеки й оборони України підтримала питання запровадження персональних економічних санкцій щодо юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких уряди США та країн ЄС застосували відповідні рішення. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів