Недоторканність житла, право на освіту і підприємництво: Які обмеження передбачає указ президента про введення воєнного стану

Під час воєнного стану, запровадженого в Україні, можуть обмежуватися права і свободи, передбачені 11 статтями Конституції України

president.gov.ua

Указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану передбачає обмеження свобод громадян.

"У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період діїї правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та в обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 закону "Про правовий режим"", - йдеться у документі.

Йдеться про такі права і свободи:

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Стаття 32. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя.

Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України.

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

Окрім того, військове командування зможе встановлювати посилену охорону важливих об'єктів, запроваджувати трудову повинність, використовувати ресурси підприємств, примусово відчужувати майно, запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в'їзду-виїзду, оглядати речі і транспорт, регулювати роботу медіа, забирати засоби зйомки, забороняти переїжджати тим,хто перебуває на військовому обліку, селити військовослужбовців у громадян, запроваджувати нормоване забезпечення населення продуктами, евакуювати людей.

Президент Петро Порошенко 26 листопада ввів у дію рішення РНБО про запровадження воєнного стану. Згідно із рішенням РНБО, президенту запропонували ввести воєнний стан з 14:00 хвилин 26 листопада 2018 року до 14:00 хвилин 25 січня 2019-го.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів