НАТО обіцяє розглянути можливість участі Києва в програмі розширених можливостей

Союзники наголосили, що високо цінують внесок України в операції НАТО і Сил реагування НАТО

НАТО розгляне можливість участі України в Програмі розширення можливостей у рамках ініціативи Partnership Interoperability Initiative. Про це йдеться в заяві, ухваленій за підсумками засідання Грузія-Україна-НАТО, повідомляє "Європейська правда".

Союзники наголосили, що високо цінують внесок України в операції НАТО і Сил реагування НАТО та привітали внесок України в забезпечення безпеки і стабільності в Євроатлантичному регіоні і за його межами, зокрема в Афганістані.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу "112 Україна" також заявила про позитивні тенденції з боку НАТО щодо України.

"Я би хотіла зосередитися на питанні, наскільки цей саміт важливий для України, тому що підтверджена готовність працювати над втіленням у життя тих цілей, які були задекларовані НАТО в 2008 році в Бухаресті в питанні відкритості дверей для України і Грузії, і відповідно, нам треба над цим працювати", - сказала вона.

Однак, на думку лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука, далі усних обіцянок бути відкритими щодо України європейські партнери не мають наміру просуватись.

"Саміт НАТО став предметом особливої гордості для української влади і приводом для гучного піару. Однак насправді результати нікчемні — вкотре стало очевидним, що далі підтримки сформульованих Києвом прагнень до членства в Північноатлантичному альянсі "стратегічні партнери" йти не мають наміру. І хоча українська влада наполегливо нав'язує народу ідею євроатлантичної інтеграції, ця ідея не мала, не має і не буде мати підтримки в суспільстві", - написала його прес-служба в Facebook.

Раніше Україна направила офіційного листа до НАТО з проханням включити її до програми посилених можливостей і надати статус особливого партнера. Зараз такою програмою посилених можливостей для особливих партнерів користуються такі країни, як-от Швеція та Фінляндія.  

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів