НАТО надало Україні статус країни-аспіранта

Рішення стало результатом переговорів Іванни Климпуш-Цинцадзе і Роуз Геттемюллер

Фото з відкритих джерел

НАТО офіційно визнало прагнення України отримати повноцінне членство в Альянсі і надало статус країни-аспіранта. Відповідні оновлення були зроблені на офіційному сайті НАТО в розділі, присвяченому розширенню організації.

"На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна", - повідомляється в оновленій інформації розділу.

Новини за темою: НАТО проведе в жовтні найбільші навчання з часів холодної війни

Статус країни-аспіранта означає, що країна офіційно задекларувала свій інтерес у приєднанні до Альянсу і отримує запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань членства та пов'язаних з ним реформ.

Раніше в НАТО відмовлялися визнавати на офіційному рівні поставлену Україною мету приєднатися до організації, а на сайті стверджувалося, що українська влада не заявляла формального прагнення до членства. Крім того, ускладнення відносин з Угорщиною ще більше ускладнило отримання статусу країни-аспіранта.

Новини за темою: НАТО не хоче нової холодної війни та гонки озброєнь, - Столтенберг

Як повідомляє "Європейська правда", у п'ятницю ввечері відбулася зустріч віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з заступником генсека НАТО Роуз Геттемюллер. В результаті проведених переговорів Альянс погодився визнати заявленим прагненням рішення Верховної Ради від 8 червня, що означає членство в НАТО одним із стратегічних цілей розвитку країни.

"Від визнання амбіцій - до членства довгий шлях, що складається з насамперед внутрішньої роботи, але ми можемо його успішно пройти, якщо цілеспрямовано будемо міняти країну у відповідності з демократичними, соціальними, економічними, політичними і, звичайно, військовими принципами і підходами НАТО", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Новини за темою: Міністр оборони Естонії: Справді вірю, що Україна буде членом НАТО

Джерело: NATO

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів