Насалик: Україна повністю диверсифікувала постачання ядерного палива на атомні електростанції

Міністр підкреслив: якщо РФ раптово перестане постачати тепловидільні збірки для реакторів ВВЕР-1000, атомні електростанції працюватимуть у штатному режимі

Міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик Reuters

Україна повністю диверсифікувала поставку ядерного палива на атомні електростанції. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик з трибуни Верховної Ради під час Години запитань до уряду 6 квітня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

За його словами, наприкінці 2016 - на початку 2017 задача диверсифікувати поставки атомного палива з Росії виглядала, як нереальна.

"Але сьогодні вам у залі можу заявити, а це є велика робота і атомщиків, і енергетиків, якщо завтра РФ перестане поставляти нам тепловиділяючі збірки для реакторів ВВЕР-1000 – ми будемо працювати у штатному режимі, ми повністю диверсифікували поставку ядерного палива на наші атомні електростанції. Більше того, вперше за 26 років, починаючи з 2016 року ми ввели єдиний за ці роки атомний ядерний проект - це центральне сховище відпрацьованого ядерного пального", - сказав Насалик.

Зазначимо, Україна закуповує ядерне паливо для своїх 15 енергоблоків АЕС в двох компаніях: російської "ТВЕЛ" і американської Westinghouse.

Як повідомлялося, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС "Енергоатом" спільно з Westinghouse у 2000 році розпочав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми. У березні 2008 року "Енергоатом" уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення у 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. Потім Westinghouse продовжила термін постачання ядерного палива в Україну до 2026 року.

Нещодавно консорціум на чолі з Westinghouse заявив про готовність до випуску палива для реакторів ВВЕР-440.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів