Нардепи не хочуть шукати винних у низькій обороноздатності країни, – ЗМІ

"З самого початку свого створення Тимчасова слідча комісія з розслідування фактів розкрадання в ЗСУ і підриву обороноздатності країни, сформована в парламенті, ще жодного разу не збиралася на засідання і не виконує взагалі жодної роботи", - говорить експерт

Фото з відкритих джерел

Військовий експерт Юрій Колесніков вважає, що депутати Верховної Ради України навмисне саботують роботу Тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів підриву обороноздатності України. Про це повідомляють "Українські Новини".

Нагадаємо, у червні 2018 року український парламент підтримав проект постанови № 8434 "Про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей за фактами розкрадання у Збройних силах України та підриву обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 рік".

"З самого початку свого створення Тимчасова слідча комісія з розслідування фактів розкрадання в ЗСУ і підриву обороноздатності країни, сформована в парламенті, ще жодного разу не збиралася на засідання і не виконує взагалі жодної роботи. Сьогодні можна впевнено казати, що процес розслідування повністю саботують, експертів не залучають, а створення комісії мало виключно політиканський характер. Я переконаний, що у країні, яка воює, такі речі не відбуваються просто так, і той стан, у якому ЗСУ вступили у війну в 2014 році, теж не випадковість", - сказав Колесніков.

"Сьогодні в цьому контексті називають прізвища екс-міністрів оборони часів Януковича: Єжеля, Лебедєва і Саламатіна, але хочу підкреслити, що процес системного розкрадання армії та підриву нашої обороноздатності було розпочато далеко не в 2010 році. Його розпочали набагато раніше, він мав безперервний системний характер, і, безумовно, за ним стояли російські спецслужби", - уточнив експерт.

"Ми (експертне середовище, - ред.) вимагаємо пояснень, відкритості роботи і залучення експертів. Очевидно, якщо цього не станеться в найкоротші строки, на комісії можна ставити хрест і скеровувати відповідні звернення вже до СБУ на предмет саботажу роботи комісії. Суспільство має почути прізвища, а винні - відповісти за це", - підсумував Колесніков.

Своєю чергою голова Тимчасової слідчої комісії Ради щодо проведення розслідування фактів розкрадання в ЗСУ і підриву обороноздатності країни, народний депутат України Іван Вінник відмовився коментувати звинувачення експерта, заявивши: "Я не буду це коментувати, це маячня. Півтора місяці депутати були на канікулах, і очевидно, що ніхто не збирався".

"Політичного забарвлення цьому питанню надав один з екс-міністрів оборони, який бачить себе кандидатом у президенти на наступних виборах. Коли такі звинувачення роблять на випередження, то, ймовірно, відповідному кандидату екс-міністра є, що приховувати", - додав секретар парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, нардеп Вінник.

Нагадаємо, міністром оборони України з 2005 по 2007 рік був Анатолій Гриценко. Як пояснював  колишній начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, тоді не було жодного військового плану щодо захисту України від російської агресії, тому що за Гриценка противником вважали Захід, а не Росію.

"Ні керівництво держави, ні Міністерство оборони, ні СБУ, ніхто не реагував на інформацію про загрозу з боку РФ, ніхто не думав, що Росія нападе. Вони просто не погоджувалися з людьми, які про це говорили, і не готувалися до можливого нападу", - розповів Скіпальський.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів