Народний депутат Юрій Чижмарь у студії "112 Україна". 14.11.16
112.ua

Америка своїми недавніми діями в Сирії показала, що залишається світовим лідером, вважає нардеп Юрій Чижмарь. Про це він сказав у "Вечірньому праймі" на "112 Україна".

Депутат зокрема прокоментував візит держсекретаря США Рекса Тіллерсона до Москви, який розпочався сьогодні.

"Поїздка Тіллерсона до Москви – це дуже логічно після бомбардування військових позицій Сирії. У дипломатії завжди спочатку йде сила, і в такій ситуації, коли мова йде про Росію й Америку, Америка показала свою силу, що вона сьогодні зможе застосувати крилаті ракети, вони дієві, вони дають точковий удар. Вони навіть не порушили смуги і показали, що для цивільної авіації, будь ласка, користуйтесь, але, тим не менш, майже 20% повітряного флоту було знищено. Таким чином, після цього входить дипломатія. Це те, чого не вдалося Україні через розбалансованість військ у 2014 році показати, що у нас є сила, після якої йде дипломатія", - сказав Чижмарь.

За його словами, позиція США зрозуміла: світ чекав від них реакції. "Якщо б вони просиділи мовчки, почали вести дипломатичні переговори і розбиратися, хто винен, то, зрозуміло, що світові позиції США сильно б похитнулися", - додав нардеп.

"США показали, що вони залишаються лідером не тільки в своєму регіоні, але й у світі і можуть задавати порядок денний політики безпеки", - сказав він.

Зазначимо, сьогодні Тіллерсон розпочав свій візит до Москви. Це перша поїздка Тіллерсона у Росію з моменту затвердження на посаду. 12 квітня пройдуть переговори держсекретаря з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

США 7 квітня здійснили ракетний удар по урядовій базі в Сирії крилатими ракетами, які базуються на кораблях ВМС США. За даними Пентагону, всього було випущено 59 ракет. Метою ракетного удару був аеродром Шайрат, з якого, як вважає американський уряд, були здійснені химатаки в провінції Ідліб.