Народний депутат Костянтин Матейченко в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

Відставки голови Нацбанку Валерії Гонтаревої та Фонду Ігоря Білоуса не пов'язані між собою, вважає нардеп Костянтин Матейченко. Про це він сказав у "Вечірньому праймі" на "112 Україна".

"Дійсно, фонд Держмайна за цей рік не стільки роботи, напевно на 100% заблокував взагалі розуміння приватизації. На моїх очах, у моєму провадженні знаходиться низка документів з приватизації невеликих держпідприємств, де справді Фонд держмайна як обласного рівня, так і центрального просто займається "футболом" документів", - зазначив він.

Матейченко назвав рішення Білоуса про відставку закономірним. "Слава Богу, що сам пішов. Напевно, можливо, була його черга, в будь-якому разі він розумів, що час "тихого саботажу" закінчується", - додав депутат.

Раніше інформацію про відставку Білоуса озвучив нардеп Віталій Хомутиннік. Сьогодні керівник ФДМУ підтвердив цю інформацію.

Нагадаємо, що глава уряду Володимир Гройсман кілька разів озвучував пропозиції керівництву ФДМУ піти у відставку. Востаннє на початку березня. Тоді прем'єр заявив, що через неефективне управління держмайном держава втрачає мільярди гривень. У грудні 2016 року Гройсман висловив аналогічну думку, але тоді причиною став зрив приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ).

Нагадаємо, 19 травня 2015 року Верховна Рада України за ініціативою Кабінету міністрів України призначила Ігоря Білоуса головою Фонду державного майна України.

Раніше Білоус був призначений головою новоствореної Державної фіскальної служби України, яка фактично стала правонаступницею Міністерства доходів і зборів України.