Нам потрібна чесна і відверта дискусія, - Клімкін про проблему подвійного громадянства

Він підкреслює, що в новому законодавстві потрібно врахувати інтереси українців з подвійним громадянством, які хочуть працювати на Батьківщині

Павло Клімкін Фото з відкритих джерел

Україні потрібна чесна і відверта дискусія стосовно питання подвійного громадянства. Про це на брифінгу після зустрічі з міністром МЗС Молдови, який транслював телеканал "112 Україна", сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Я вважаю, що нам дійсно потрібна чесна і відверта дискусія стосовно ситуації, в якій ми є. Ми знаємо, що десятки тисяч громадян України мають інше громадянство, які його отримали. Як ми ставимося до цих громадян? У нас написано в законі, що ми їх розглядаємо в правових відносинах як громадян України", - сказав він.

На думку міністра, в новому законодавстві потрібно врахувати інтереси сотні українців з подвійним громадянством, які хочуть працювати в Україні.

"Я не кажу, що ми маємо про це говорити і це закріпити, але нам потрібна нова дискусія. Я впевнений, що нам потрібне нове законодавство. Але є речі кричущі – є десятки і сотні українців з канадським, американським громадянством, які хотіли б працювати тут, в Україні, і помагати Україні. Чому ми не можемо вирішити питання щодо того, щоб вони працювали, в тому числі в наших державних органах?" – підсумував Клімкін.

Новини за темою: Клімкін: Проблема не в угорському консулі, а у взаємодії з угорською громадою Закарпаття

Нагадаємо, раніше було опубліковано відео, на якому ряд українських громадян отримують угорські паспорти і складають присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни в закарпатському Береговому. Процедура супроводжувалася порадою угорського дипломата не повідомляти владі про отримання нових документів. Пізніше міністри закордонних справ України та Угорщини обговорили це питання під час зустрічі, однак досягти конструктивних домовленостей не зуміли.

За фактом було розпочато кримінальне провадження за статтею про державну зраду.

Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив, що Угорщина не має наміру відкликати свого консула з Берегового у зв'язку зі скандальним відео про видачу угорських паспортів громадянам України.

Речник українського МЗС Мар'яна Беца заявила, що в разі якщо Міністерство закордонних справ Угорщини не відкличе консула з Берегового (Закарпатська область), то Україна сама запропонує йому покинути територію. Міністр закордонних справ Павло Клімкін дав тиждень МЗС Угорщини на те, щоб відкликати свого консула з України

Новини за темою: Найближчими днями угорський консул у Береговому залишить Україну, - Клімкін

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів