"Нафтогаз" заявив, що запобіг спробі Росії створити газову кризу

Глава "Нафтогазу" не бачить загроз для поставок російського газу в Європу

Єврокомісія успішно протестувала готовність української ГТС до опалювального сезону пресс-служба НАК "Нафтогаз Украины"

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю The Wall Street Journal заявив, що розбіжності між "Газпромом" і Україною не загрожують транзиту газу з Росії в Євросоюз.

"Для Європи ризики зникли. Ми зробили все можливе, щоб штучна криза, яка намагалася створити Росія, не відбувся", — сказав Коболєв.

Новини за темою: "Газпром" заявляє, що вже звернувся до арбітражу для розірвання контрактів із "Нафтогазом"

На його думку, "Газпром" знизив на 20% тиск в газопроводах на своїй стороні системи. З-за цього Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу до ЄС.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки рекомендувало всім навчальним закладам призупинити роботу до 7 березня включно з метою економії споживання газу і забезпечення належних умов для навчання.

Це сталося через те, що "Газпром" знизив на 20% тиск в газопроводах на своїй стороні системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам.

Новини за темою: Глава "Нафтогазу" розповів, які регіони "прикрутили" більше за всіх

У зв'язку з цим "Нафтогаз" дав старт ініціативі, яка отримала назву "Прикрути!", тобто пропонує зменшити температуру в приміщеннях тим, у кого є котли, що на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб "російський шантаж не вдався".

Цей крок "Газпрому" пов'язують з рішенням Стокгольмського арбітражу, прийнятого 28 лютого. За результатами двох арбітражних процесів в Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу".

"Газпром" заявив, що не згоден з рішенням, підкресливши, що "буде захищати свої права всіма способами, доступними йому у відповідності з чинним законодавством". 2 березня голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив про початок процедури розірвання контрактів з "Нафтогазом України" на поставку і транзит газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів