НАБУ

У рамках "справи Мартиненка" було направлено 16 запитів про міжнародну правову допомогу до 8 країн. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

"Справа про завдання збитків ДП "СхідГЗК" є унікальним не тільки з урахуванням значимості цього підприємства для країни, як найбільшого урановидобувного підприємства Європи, але і з урахуванням обсягу роботи, яку провели детективи НАБУ при розслідуванні корупційних схем, реалізованих на ДП. Виробництво про заподіянні шкоди "СхідГЗК" є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн всіх виробництв, розслідуваних НАБУ. З початку розслідування (у грудні 2015 року), детективи НАБУ направили в 8 країн 16 запитів про міжнародну правову допомогу. Інформація, отримана від компетентних органів інших держав, допомогла детективам НАБУ не тільки досліджувати всі деталі корупційної схеми, але й встановити, чим саме особи, підозрювані у заподіянні шкоди "СхідГЗК", витрачали вкрадені у держави кошти", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Як встановило слідство, повідомляють у НАБУ, серед іншого, кошти витрачалися на оренду нерухомості в країнах ЄС для потреб членів сім'ї підозрюваних, сплату медичних послуг, і послуг адвокатів по захисту підозрюваного в інших кримінальних справах, які проти нього відкрила прокуратура Швейцарії.

Як нагадує прес-служба, 20 квітня детективи НАБУ і прокурори САП затримали двох осіб - екс-голова комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу та його спільника - за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації") і ч. 5 ст. 191 ( "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України, за якими ДП "Східгзк" завдано збитків на суму 17,28 млн дол. США. Затриманим повідомлено про підозру. Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.