Вивіска на будівлі НАБУ
Фото з відкритих джерел

НАБУ (Національне антикорупційне бюро) не буде коментувати звинувачення екс-депутата Миколи Мартиненка на адресу директора Бюро Артема Ситника, оскільки вони мають політичний характер. Про це повідомляє телеканал "112 Україна".

"Звинувачення Мартиненка на адресу директора НАБУ Ситника - суто політичні заяви і відомство не буде їх коментувати. Так нам відповіли в прес-службі НАБУ. Там підкреслили, що провели затримання екс-нардепа виключно в рамках чинного законодавства, спираючись на докази", - повідомляє телеканал "112 Україна".

Нагадаємо, що колишній народний депутат Микола Мартиненко заявляє, що звинувачення проти нього сфальсифіковано за вказівкою директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, а справа є політичною і не підкріплена ніякими доказами.

Як відомо, в суді, який повинен був початися в 15:00, САП має намір клопотати про арешт Мартиненка терміном на 60 діб в альтернативою внесення застави в 300 млн грн.

Нагадаємо, екс-депутату вчора, 20 квітня, вручили повідомлення про підозру, він пробуде в слідчому ізоляторі до ранку.

Про затримання екс-нардепа стало відомо вчора ввечері. У НАБУ і САП пізніше розповіли деталі справи екс-нардепа, його підозрюють у розтраті коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Представник НАБУ Оксана Митницька на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", розповіла, що мова йде про схему закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами. "Як встановило слідство, закупівля відбувалася через компанію-посередника, яка підконтрольна колишньому народному депутату. В результаті цієї схеми державному підприємству було завдано збитків на суму понад 17 млн дол. Мова йде про ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", - уточнила вона.