НАБУ намагалося приховати від суду ключовий доказ на користь Мартиненка, - адвокат

Зокрема, прокурор САП Симків в інтересах НАБУ приховав від суду протокол спільної наради "Шкоди" й "Енергоатому"

НАБУ і САП намагалися приховати від суду свій доказ, який спростовує склад злочину в так званій "справі Мартиненка". Про це заявив захист Миколи Мартиненка, повідомляє його прес-служба, пише espreso.

"НАБУ і САП  кілька років піарились на звинуваченнях проти Миколи Мартиненка та інших фігурантів цієї справи. Їх обливали брудом і без суду нав’язували  супільству тезу про їхню винуватість. Однак під час передачі матеріалів звинувачення до суду прокурори САП "загубили" кілька томів справи (!). Ці матеріали зібрало саме НАБУ,  з ними раніше ознайомився захис", - сказав адвокат Петро Бойко.

Зокрема, за його словами, прокурор САП Симків в інтересах НАБУ приховав від суду протокол спільної наради "Шкоди" й "Енергоатому". "Там офіційно зафіксовано, що чеська компанія продає "Енергоатому" продукцію за тією ж ціною, що у інших країнах. Тобто не було ніякого завищення ціни для "Енергоатому" - немає складу злочину. Адже все звинувачення базується на нібито завищеній ціні для "Енергоатому". До цього  фейку маніпулятивно приплели  Мартиненка та ще кількох людей",  - підкреслив Бойко.

Адвокат відзначив, що протокол спільної наради двох підприємств було вилучено самим НАБУ, він фігурував як доказ з їхнього боку. "Але потім НАБУ і САП зрозуміли, що вони своїми руками спростовують свої ж звинувачення проти Миколи Мартиненка. Тому незаконно приховали від суду важливий доказ, який його виправдовує. Однак у захисту є й інші документи, які спростовують звинувачення – наприклад, незалежний аудит про те, що "Енерогоатом" від контракту зі "Шкодою" замість збитків отримав прибуток у 21 млн грн", - сказав захисник.

"Тому захист під час засідання суду вимагав відводу прокурора САП Симківа, який хотів приховати дуже важливу інформацію. Але суд, на жаль, відмовив у цьому, ухваливши рішення, вигідне для сторони обвинувачення", - підкреслив Петро Бойко.

"НАБУ і САП прекрасно знають про фальсифікацію справи і свій повний провал. Тому НАБУ та його кишенькові активісти замість юридичного змагання в суді намагаються дискредитувати Миколу Мартиненка", - відзначив адвокат.

З відкритих джерел

З відкритих джерел

З відкритих джерел

З відкритих джерел

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів