Нардеп Ганна Гопко. Архівне фото.
Телеграф

Під час судового засідання Міжнародного суду ООН у Гаазі українська сторона буде використовувати не тільки українські дані, але і дані міжнародних організацій. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила позафракційний депутат Ганна Гопко.

"Доказова база ґрунтується не тільки на наших даних, але і на даних різних міжнародних організацій, які також збирали різного роду докази. Ці докази впродовж цього тижня, коли будуть різні раунди слухань, Україна надасть їх", - повідомила Гопко.

Вона також зазначила, що Україна буде просити суд вжити вже зараз невідкладних дій та зобов'язати Росію припинити порушення, а також дотримуватися своїх зобов'язань протягом розгляду справи судом.

За словами парламентарія, якщо Росія не буде брати участі у судовому засіданні або відмовиться виконувати рішення суду - то це підкреслить, що саме вона вчинила агресію і підтвердить свою провину.

Раніше повідомлялося, що в понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН пройде засідання за позовом про порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.