На сьогоднішній день із необхідних 35 тисяч декларацій подали менше двох тисяч, - Шабунін

У парламенті вже є кілька законопроектів, які можуть перешкоджати процесу електронного декларування

112.ua

Станом на п'ятницю 30 вересня з необхідних 35 тисяч декларацій всього подали менше двох тисяч. З них немає жодної декларації впливового політика або чиновника. Про це повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін в ефірі телеканалу "112 Україна".

"До 30-го жовтня включно повинно бути подано 35 тис. декларацій вищих посадових осіб та чиновників, пов'язаних з правосуддям і кримінальними розслідуваннями. Станом на зараз таких декларацій менше 2 тис. при тому, що вже майже половина строку пройшла. Більш того, з цих 2 тис. немає жодного більш-менш впливового чиновника, депутата, міністра, принаймні, станом на обід вчорашнього дня. Це говорить про те, що вся політична еліта чекає моменту, коли парламент нарешті серйозно підріже саму систему", - повідомив Шабунін.

За його словами, в Раду вже внесли кілька законопроектів для перешкоджання подачам електронних декларація.

"Є вже кілька законопроектів у парламенті, а вчора вийшов законопроект пана Гриніва - голови фракції БПП, цей законопроект закриває ключову інформацію, яку чиновники так бояться показати. Якщо цей законопроект раптом буде проголосований, це означає, що безвізового режиму Україна не отримає, особливо після всіх скандалів, які передували всій цій історії," - зауважив Шабунін.

Нагадаємо, що серед вимог ЄС для лібералізації візового режиму з Україною був запуск системи електронних декларацій. 15 серпня 2016 року в Україні запрацював Єдиний державний реєстр електронних декларацій, однак без механізму захисту даних. 1 вересня представникам Національного агентства з питань запобігання корупції вручили сертифікат для системи електронних декларацій, і система знову запрацювала. Зазначалося, що всі недоліки системи було виправлено працівниками Держспецзв'язку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів