МЗС: Заперечення РФ щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права є необґрунтованими

Україна заявляє, що Росія незаконно звільнила Україну від користування своїми морськими правами

МЗС України З відкритих джерел

У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права в рамках арбітражного провадження про права прибережної держави у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці є необґрунтованими і не можуть бути прийняті трибуналом до уваги. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

27 листопада 2018 року Україна направила в Арбітражний трибунал відповідь на заперечення з приводу юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права, висловлені Росією в рамках міждержавного арбітражного провадження у Конвенції ООН з морського права.

Новини за темою: В обороні України найслабшим напрямком є морський, - командувач Військово-морських сил

У своїй відповіді Україна зазначає, що незважаючи на спроби Росії уникнути відповідальності за свої протиправні дії у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці, Арбітражний трибунал з морського права має повне право заслухати справу України.

Новини за темою: На Азові відбулися військові навчання з оборони ділянки морського узбережжя

"Україна обґрунтовано заявляє, що Російська Федерація незаконно звільнила Україну від користування своїми морськими правами й узурпувала суверенне право України регулювати свою діяльність у власному морському просторі. На порушення Конвенції ООН з морського права Росія зокрема продовжує незаконно видобувати українські енергетичні та рибні ресурси, завдаючи шкоди українським рибалкам, блокує рух до українських портів, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку", - сказано в заяві.

Новини за темою: Україна звинуватила РФ в порушенні Конвенції ООН з морського права

У документі також підкреслюється, що, як вважає українська сторона, письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права є "необґрунтованими і не можуть бути прийняті трибуналом до уваги".

"Російська Федерація повинна і буде притягнута до відповідальності за зухвале порушення міжнародного морського права та суверенних справ України", - підсумували в МЗС.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України поінформувало арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ, про захоплення російськими силовиками трьох українських кораблів і військовослужбовців ВМС України.

Новини за темою: Муженко розповів про причини будівництва Військово-морської бази на Азовському морі

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів