banner banner banner banner banner

МЗС закликає членів міжнародного співтовариства утриматися від міжнародного визнання Республіки Крим

Раніше сьогодні президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про визнання Республіки Крим"

З відкритих джерел
МЗС України закликає членів міжнародного співтовариства утриматися від міжнародного визнання Республіки Крим. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Враховуючи те, що незалежність Криму була проголошена нелегітимним органом за результатами антиконституційного референдуму, проведеного з кричущими порушеннями загальноєвропейських норм і стандартів щодо проведення референдумів, Міністерство закордонних справ України звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від міжнародного визнання "Республіки Крим", - йдеться в повідомленні.

[

Також наведемо нижче коментар МЗС України щодо постанови " Про незалежність Криму" від 17 березня 2014:

17 березня 2014 нелегітимним складом Верховної Ради Автономної Республіки Крим було прийнято постанову "Про незалежність Криму". У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України заявляє наступне:

1. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, прийнявши постанову від 6 березня 2014 № 1702-6/14 "Про проведення загальнокримського референдуму", порушила конституційний принцип територіальної цілісності України і вийшла за межі своїх повноважень, встановлених Конституцією України, Конституцією АР Крим та іншими законодавчими і нормативно-правовими актами.

Факт порушення був чітко встановлено Конституційним Судом України, який у рішенні від 14 березня 2014 № 2-рп/2014 визнав згадану постанову неконституційною, в результаті чого вона втратила силу.

2. Враховуючи рішення Конституційного Суду України, 15 березня 2014 Верховна Рада України прийняла постанову № 891 - VII, якою постановила достроково припинити повноваження Верховної Ради АР Крим, в результаті чого остання втратила будь-яку легітимність.

3. Незважаючи на правомірні дії України, як територіального суверена під юрисдикцією якого знаходиться АР Крим, самопроголошена влада Кримського півострова 16 березня 2014 провела плебісцит, який порушує не лише чинне законодавство України, але і фундаментальні норми міжнародного права, закріплені в Статуті ООН, Статуті Ради Європи, заключному акті НБСЄ 1975 року, та інших підсумкових документах НБСЄ /ОБСЄ, Угоді про створення Співдружності Незалежних Держав з 1991 року і т.д.

Численні докази, включаючи матеріали фото- і відеозйомки, свідоцтва очевидців подій, в тому числі громадян іноземних держав, які доводять, що умови проведення так званого "референдуму" не відповідали демократичним стандартам проведення референдумів, які були розроблені в рамках ОБСЄ та Ради Європи.

Серйозні застереження щодо вільного волевиявлення населення цього регіону України викликає також той факт, що з 26 лютого 2014 АР Крим de facto знаходиться під окупацією військових підрозділів Збройних Сил Російської Федерації.

4. Спираючись на результати цього псевдодемократического "волевиявлення", Верховна Рада АР Криму, повноваження якого були припинені в конституційний спосіб, 17 березня 2014 видав постанову, де "проголосила Крим незалежною суверенною державою, в якій місто Севастополь має особливий статус", і звернулася до Організації Об'єднаних Націй і всім державам із закликом "визнати незалежну державу, створена народами Криму".

5. Враховуючи те, що незалежність Криму була проголошена нелегітимним органом за результатами антиконституційного референдуму, проведеного з кричущими порушеннями загальноєвропейських норм і стандартів щодо проведення референдумів, Міністерство закордонних справ України звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від міжнародного визнання "Республіки Крим".

6. Міністерство закордонних справ України відзначає, що в сучасному міжнародному праві загальноприйнятою є обов'язок держав не визнавати самопроголошені псевдодержавні утворення або будь-яку ситуацію, пов'язану з їх існуванням, якщо вони є результатом протиправного застосування сили. Opinio juris з цього питання неодноразово висловлювалася в конвенційних і декларативних міжнародних договорах, у практиці держав, арбітражних і юрисдикційних органів.

7. Проголошення незалежності "Республіки Крим" є безпосереднім наслідком застосування проти України сили та загрози силою з боку Російської Федерації , що, враховуючи статус Росії як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності та незалежності України, так і для міжнародного світу і безпеки в цілому.

Проявом застосування проти України сили та загрози силою стала військова окупація підрозділами Збройних Сил Російської Федерації Автономної Республіки Крим за два тижні до проведення плебісциту.

Відповідно, Міністерство закордонних справ України стверджує, що на підставі звичаєвої норми міжнародного права у членів міжнародного співтовариства виникло зобов'язання не визнавати Крим як суб'єкта міжнародного права, в тому числі не визнавати жодної ситуації, договору або домовленості, які можуть бути створені або досягнуті щодо цієї території.

8. Міністерство закордонних справ України відзначає, що порушення цього зобов'язання, тобто міжнародне визнання "Республіки Крим", проголошення якої позбавлене як конституційної, так і міжнародно-правової основи, буде означати, що суб'єкти такого визнання в свою чергу здійснюють міжнародно-протиправний акт, порушуючи фундаментальні норми міжнародного права та загальновизнані принципи гуртожитку держав.

Нагадаємо, 16 березня в Криму пройшов референдум про статус автономії. Центральні влади України відмовляються визнавати цей референдум, називаючи його нелегітимним. Глави Єврокомісії та Євросоюзу заявили, що вважають референдум про статус Криму незаконним і не визнають його. Прес-секретар президента США Джей Карні заявив, що США не підтримують референдум про самовизначення Криму і вважають, що в його проведенні "не було необхідності". При цьому президент РФ Володимир Путін у телефонній розмові зі своїм американським колегою Бараком Обамою заявив, що проведення референдуму про статус Криму відповідало нормам міжнародного права і Статуту ООН.

Як повідомлялося раніше, за возз'єднання з РФ проголосували 96,77% виборців, які взяли участь у референдумі.

У Росії сьогодні вже заявили, що представництво Криму в РФ буде визначено двостороннім договором, а мінфін РФ заявив, що в разі входження Криму до складу РФ на території півострова можуть бути створені спеціальні податкові режими.

Раніше сьогодні президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про визнання Республіки Крим", у відповідності з яким вона визнана незалежною державою.

Джерело: 112.ua
Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>