МЗС вручило ноту протесту консулу РФ через порушення прав незаконно утримуваних громадян України

МЗС закликав до негайного їх звільнення

Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вручило ноту протесту консулу Посольства Російської Федерації в Україні з вимогою припинити практику систематичних порушень прав громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території РФ, повідомили в прес-службі відомства.

"19 лютого 2016 року в МЗС України був викликаний консул Посольства Російської Федерації в Україні і вручена нота протесту з вимогою припинити практику систематичних порушень прав громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Російській стороні було висловлено глибоке занепокоєння у зв'язку з продовженням "судового фарсу" у справі Надії Савченко, а також застосування тортур до незаконно засудженого громадянина України Геннадія Афанасьєва та безпідставного посилення режиму утримання, що спричинило істотне погіршення його здоров'я.

Новини за темою: Савченко скаже заключне слово в російському суді 3 березня


Також, відзначили в МЗС, російській стороні висловлено протест про неприпустимість порушення права консульських посадових осіб України на доступ до незаконно утримуваних громадян України, як це передбачено статтею 13 Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією, що зробило неможливим протягом тривалого часу відвідування Миколи Карпюка, Станіслава Кліха, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка та Олександра Костенка.

"Перешкоджання російською стороною здійснення консульськими посадовими особами України контактів з незаконно утримуються громадянами України розцінюємо як свідоме приховування органами влади Російської Федерації фактів грубих порушень їх прав", - підкреслюється в заяві.

Новини за темою: Правозахисники опублікували фото ув'язненого в РФ кримчанина Афанасьєва


Міністерство закордонних справ заявило вимогу перед російською стороною невідкладно вжити вичерпних заходів для відновлення порушених прав незаконно утримуваних та засуджених на території РФ громадян України і їх негайного звільнення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів