МЗС вручило ноту протесту консулу РФ через порушення прав незаконно утримуваних громадян України

МЗС закликав до негайного їх звільнення

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вручило ноту протесту консулу Посольства Російської Федерації в Україні з вимогою припинити практику систематичних порушень прав громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території РФ, повідомили в прес-службі відомства.

"19 лютого 2016 року в МЗС України був викликаний консул Посольства Російської Федерації в Україні і вручена нота протесту з вимогою припинити практику систематичних порушень прав громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Російській стороні було висловлено глибоке занепокоєння у зв'язку з продовженням "судового фарсу" у справі Надії Савченко, а також застосування тортур до незаконно засудженого громадянина України Геннадія Афанасьєва та безпідставного посилення режиму утримання, що спричинило істотне погіршення його здоров'я.

Новини за темою: Савченко скаже заключне слово в російському суді 3 березня


Також, відзначили в МЗС, російській стороні висловлено протест про неприпустимість порушення права консульських посадових осіб України на доступ до незаконно утримуваних громадян України, як це передбачено статтею 13 Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією, що зробило неможливим протягом тривалого часу відвідування Миколи Карпюка, Станіслава Кліха, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка та Олександра Костенка.

"Перешкоджання російською стороною здійснення консульськими посадовими особами України контактів з незаконно утримуються громадянами України розцінюємо як свідоме приховування органами влади Російської Федерації фактів грубих порушень їх прав", - підкреслюється в заяві.

Новини за темою: Правозахисники опублікували фото ув'язненого в РФ кримчанина Афанасьєва


Міністерство закордонних справ заявило вимогу перед російською стороною невідкладно вжити вичерпних заходів для відновлення порушених прав незаконно утримуваних та засуджених на території РФ громадян України і їх негайного звільнення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...