МЗС України: Дії РФ у Криму і на Донбасі порушують головні принципи Гельсінкських угод

У зв'язку з цим питання про спільну заяву з нагоди 40-річчя Гельсінського акту було виключено з порядку денного Ради міністрів закордонних справ країн СНД

zn.ua
Окупація Росією Криму та підтримка збройних формувань на сході України порушує ключові принципи Гельсінкських угод. Про це йдеться в заяві МЗС України.

У МЗС нагадали, що сторони Заключного акта НБСЄ 1975 р., в тому числі й Росія, зобов'язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність один одного, утримуватися від будь-яких посягань на існуючі кордони і сумлінно виконувати свої зобов'язання згідно з міжнародним правом.

"Однак окупацією Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, підтримкою незаконних збройних формувань на сході України Російська Федерація порушила ключові принципи Гельсінського Декалогу. Підтвердженням цього є висновки держав-учасників ОБСЄ, зафіксовані в Бакинській декларації Парламентської асамблеї ОБСЄ 28 червня-2 липня 2014", - відзначили в МЗС.

У зв'язку з цим, як ідеться в заяві МЗС, питання про спільну заяву з нагоди 40-річчя Гельсінського акту було виключене з порядку денного Ради міністрів закордонних справ країн СНД.

"За наполяганням України заяву до 40-річчя Заключного акта НБСЄ від імені міністрів держав-учасників СНД було вилучено з порядку денного засідання Ради міністрів закордонних справ СНД, яке відбулося 3 квітня в м. Бішкек. Це було зумовлено невідповідністю цієї заяви сучасним реаліям у сфері регіональної і загальноєвропейської безпеки, що склалися внаслідок грубого порушення Російською Федерацією основних принципів і зобов'язань в рамках ОБСЄ", - йдеться в заяві.

Новини за темою: МЗС України закликає ЮНЕСКО засудити передачу "Артеку" у федеральну власність РФ

Проте згадану заяву прийняли окремо Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація і Таджикистан.

Нагадаємо, Гельсінські угоди від 1975 р. закріплювали принцип непорушності кордонів, що склалися після Другої світової війни.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів