МЗС України стурбоване передбачуваним застосуванням хімічної зброї у Сирії 7 квітня

У МЗС підкреслили, що останні події у Думі та Солсбері підтверджують важливість схвалення невідкладних кроків для запобігання застосуванню хімічної зброї у майбутньому

Открытый источник

Міністерство закордонних справ стурбоване передбачуваним застосуванням 7 квітня хімічної зброї в Сирії, що призвело до великих втрат серед цивільного населення. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

"Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з передбачуваним застосуванням 7 квітня 2018 в сирійському місті Дума хімічної зброї, жертвами якого стали десятки мирних жителів", - сказано в повідомленні. 

Наголошується, що Україна підтверджує свою тверду позицію, що застосування хімічної зброї ким-небудь, в будь-якому місці і за будь-яких обставин є грубим порушенням міжнародного права, а особи, відповідальні за такі дії, повинні бути притягнуті до відповідальності.

У МЗС підкреслили, що останні події в Думі (Сирія) і Солсбері (Великобританія) підтверджують важливість прийняття невідкладних кроків для запобігання застосування хімічної зброї в майбутньому.

Новини за темою: "За хімічну атаку": Відповідь міжнародної спільноти на останні події в Сирії

"У цьому зв'язку в черговий раз підкреслюємо відповідальність Росії, яка перетворила Європу і Близький Схід полігон випробування своєї зброї", - сказано в повідомленні.

МЗС повідомляє, що Україна очікує результатів розслідування, яке повинно бути проведено Місією Організації по забороні хімічної зброї по встановленню фактів, і підкреслює необхідність притягнення до відповідальності не тільки виконавців цього жахливого злочину, але і їх міжнародних спонсорів.

Нагадаємо, що сьогодні Рада безпеки ООН провела екстрене засідання у зв'язку з загибеллю щонайменше 70 осіб внаслідок недавньої хімічної атаки в Думі (Сирія). На ньому ряд країн поклав відповідальність за хіматаку на Росію, зокрема США, також закликавши до голосування про новому розслідуванні застосування хімічної зброї в Сирії

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів