Глава МЗС України Павло Клімкін
Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ході поїздки до Женеви для участі у Сегменті високого рівня 34-ї сесії Ради ООН з прав людини провів зустріч з Федеральним радником, керівником Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтером. Про це повідомили в прес-службі українського зовнішньополітичного відомства.

Швейцарську сторону поінформували про продовження напруження ситуації на Донбасі та хід реформ в Україні. Також була висловлена вдячність за технічну і гуманітарну допомогу, що надається Україні. Окремо були обговорені актуальні питання взаємодії в рамках ОБСЄ.

Під час обговорення двосторонньої тематики було відзначено необхідність підписання угод про спрощення оформлення віз і про реадмісію. Швейцарська сторона також підтвердила готовність запровадити безвізовий режим для українських громадян після прийняття відповідного рішення з боку ЄС.

Новини за темою: Найєм: Безвізовий режим з ЄС Україні вже "світить"

Міністри підкреслили взаємну зацікавленість у подальшому успішному розвитку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

Зазначимо, 27 лютого Євросоюз остаточно затвердив рішення про скасування візових вимог для громадян Грузії. Тепер громадяни Грузії зможуть виїжджати в країни ЄС без віз з туристичною метою на 90 днів протягом 180-денного періоду.

Нагадаємо, 2 лютого Європарламент підтримав надання Грузії безвізового режиму.

Зазначимо, що дати розгляду в Європарламенті питання про надання безвізового режиму Україні досі не було, проте у разі позитивного рішення ЄП щодо України до нас також буде застосовано механізм зупинення безвізового режиму.

Новини за темою: Європарламент підтримав механізм призупинення безвізового режиму