МЗС про недопуск українських лікарів до Павла Гриба: РФ свідомо шкодить його здоров'ю

Україна закликає світову спільноту посилити тиск на РФ задля звільнення хлопця

Павло Гриб З відкритих джерел

Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв'язку з недопуском українських лікарів до викраденого російськими спецслужбами Павла Гриба. Про це повідомляє МЗС України.

Дії Росії розцінюють як чергове порушення прав людини, ігнорування норм міжнародного права та рішення Європейського суду з прав людини №ECHR-LE2.3R від 6 жовтня 2017 року.

"Росія проігнорувала всі звернення української сторони до представництва МЗС РФ у м. Краснодар, уповноваженого з прав людини по Краснодарському краю, Управління ФСБ РФ по Краснодарському краю щодо допуску спеціалістів Міністерства охорони здоров'я України до незаконно утримуваного громадянина України Павла Гриба", – йдеться у повідомленні.

Міністерство закордонних справ України розцінює зазначені дії Росії виключно як свідоме нанесення шкоди здоров'ю Гриба.

"Україна високо оцінює підтримку Європейського суду з прав людини та закликає міжнародну спільноту, правозахисні організації засудити жорстоке поводження російської сторони з незаконно затриманим українцем П. Грибом та посилити тиск на Російську Федерацію задля його звільнення", – наголосили в МЗС.

Як повідомлялося, 12 жовтня українські лікарі прибули до Росії, щоб обстежити 19-річного українця Павла Гриба, якого тримають у СІЗО в Краснодарі. Однак батько затриманого українця Ігор Гриб заявив, що російська сторона не допустила медиків до Павла.

Раніше ЄСПЛ зажадав у РФ висновок про стан здоров'я українця Павла Гриба. Також він запропонував відправити до СІЗО своїх лікарів. 11 жовтня українська сторона відправила лікарів до затриманого українця, не дочекавшись дозволу РФ.

Нагадаємо, російські спецслужби затримали українця Павла Гриба 25 серпня (наступного дня після перетину ним кордону Білорусі) і не допустили до нього ні представників МЗС України, ні адвоката. Білоруська сторона тільки 31 серпня підтвердила факт перетину кордону при в'їзді до Білорусі 24 серпня. Представники захисту приїхали до слідчого ізолятора ФСБ у Краснодарі, де перебуває Павло Гриб, однак їх до затриманого не пустили. 13 вересня повідомлялося, що російські ЗМІ заявили про арешт Гриба судом Краснодара на два місяці. Російський адвокат Андрій Сабінін, який захищає утримуваного в Росії українця, зазначив, що рішення про арешт хлопця до 17 жовтня було заочним. Сам Павло Гриб заявив, що не отримує призначені йому ліки і турбується про своє здоров'я.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів