МЗС про напад на храм УПЦ КП у Сімферополі: Закликаємо РФ припинити релігійні гоніння, світ має відреагувати

Українське зовнішньополітичне відомство звертається до міжнародної спільноти з проханням засудити напад на український храм в окупованому Сімферополі

Europa Press

Міністерство закордонних справ України засуджує здійснене 31 серпня окупаційною владою Криму блокування роботи храму Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги, головного і єдиного в Сімферополі храму, що діє, Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) і закликає світову спільноту засудити цей напад. Про це повідомляє прес-центр МЗС.

"Російська окупаційна влада продовжує свою політику, спрямовану на  перешкоджання діяльності УПЦ КП  на тимчасово окупованій території АР Крим, та робить усе можливе для  припинення її діяльності на території Криму. Від початку окупації Російською Федерацією Криму на півострові здійснюється захоплення приміщень церкви,  відбувається незаконне заволодіння її майном, проводяться обшуки в її приміщеннях, здійснюється тиск на священнослужителів. Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, зокрема свободи совісті та віросповідання, норм міжнародного права", – йдеться у повідомленні.

МЗС України вимагає від РФ "негайно відновити безперешкодний доступ вірян УПЦ КП до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання у діяльність Кримської єпархії УПЦ КП та забезпечити виконання зобов’язань у рамках міжнародного права".

Українське зовнішньополітичне відомство звертається до міжнародної спільноти, зокрема Європейського Союзу та його країн-членів, до США, Канади та інших демократичних країн, міжнародних організацій, зокрема ООН, РЄ та ОБСЄ, з проханням засудити напад на український храм у Сімферополі.

Новини за темою: Прокуратура Криму перевіряє блокування храму УПЦ КП у Сімферополі

Як повідомлялося, 31 серпня в окупованому Сімферополі силовики увірвалися до храму УПЦ КП, застосували силу до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку. Згодом стало відомо, що з храму винесли частину майна.

Новини за темою: В окупованому Сімферополі церковна комісія спростувала слова Поклонської про мироточення пам'ятника Миколі II

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів