МЗС погодив з Угорщиною шляхи врегулювання імплементації мовних норм закону про освіту

У ході переговорів вдалося досягти згоди з питань спільного прикордонного контролю та розвитку прикордонної інфраструктури

Зустріч представників МЗС України та Угорщини Facebook Василя Боднара

Міністерство закордонних справ заявляє, що в ході переговорів з Угорщиною вдалося узгодити ключові позиції про шляхи врегулювання ситуації, пов'язаної з імплементацією мовних норм закону "Про освіту". Про це у своєму мікроблозі Twitter написав заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

"З обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися погодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання "мовного питання"... Крок за кроком до нормальності", - написав заступник міністра.


Крім того, за його словами, в ході переговорів вдалося досягти згоди з питань спільного прикордонного контролю та розвитку прикордонної інфраструктури.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон, яким зобов'язала викладати українською мовою в старшій школі з 1 вересня 2018-го. До старшої школи можна отримувати освіту мовою нацменшин. Потім можна вчити цю мову як окремий предмет. А викладати вчителі мають українською. Ідея була в тому, щоб випускники шкіл нормально володіли державною мовою. Після цього хвиля обурення прокотилася по Румунії, Угорщині, Молдові та Росії. Спокійно відреагували поляки і болгари.

Угорщина заявила, що буде ініціювати перегляд угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Вона також пригрозила санкціями і анонсувала акцію під гаслом "самовизначення для Закарпаття". Після цього 12 жовтня 2017 року в ПАРЄ закликали Україну врахувати при виконанні закону про освіту "всі без винятку" рекомендації Венеціанської комісії щодо цього документу, а також внести відповідні зміни в сам закон. Пізніше Угорщина наклала вето на роботу грудневої комісії Україна-НАТО. На початку місяця 11 держав-членів Альянсу розкритикували позицію Будапешта і його ультиматуми.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів