Миротворці ООН на Донбасі розблокують мінські угоди, - Волкер

Волкер назвав агресію Росії на Донбасі прямим втручанням й окупацією

Курт Волкер Радіо Свобода Україна

Миротворча місія ООН на Донбасі розблокує імплементацію мінських угод. Про це на брифінгу Гельсінської комісії Конгресу США заявив спецпредставник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер.

"Миротворчі сили, санкціоновані ООН, могли б розблокувати виконання мінських домовленостей і привести до відновлення українського контролю над (окупованою) територією", – йдеться у повідомленні Волкера на сторінці в Twitter.


До того ж Волкер назвав агресію Росії в Україні прямим втручанням й окупацією.

"Миротворчі сили допоможуть місії ОБСЄ робити свою роботу більш ефективно, а ОБСЄ також може допомогти забезпечити надійну поліцейську місію, допомогти у проведенні місцевих виборів… Кілька країн вже запропонували свою участь у миротворчій місії", - додав Волкер.

Раніше спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявляв, що проект резолюції Росії, який передбачає введення миротворців на Донбас тільки уздовж лінії зіткнення, є неприйнятним для Сполучених Штатів Америки й Організації Об'єднаних Націй, оскільки він не гарантуватиме безпеку, а лише поглибить конфлікт. 

Нагадаємо, під час виступу на Мюнхенській конференції президент України Петро Порошенко заявив, що у Росії є шанс продемонструвати готовність до компромісу і погодитися на миротворців на всій території окупованого Донбасу. Пізніше Порошенко заявив, що попросив генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша направити на Донбас спеціальну місію для оцінки вартості, чисельності та необхідних термінів для розгортання миротворців.

Раніше Польща, Німеччина, Швеція, Португалія, Туреччина і Фінляндія заявили про готовність відправити миротворців на Донбас.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів