Народний депутат Вадим Новинський в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

Ми спостерігаємо боротьбу двох інститутів пам'яті, вважає народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський. Так в ефірі телеканалу "112 Україна" він відгукнувся про прийняття в Польщі закону про УПА.

"Я вважаю, що це не "антибандеровский закон", це закон про зміни в законі про національної пам'яті. По суті ми бачимо що, - ми бачимо, що йде боротьба двох інститутів національної пам'яті. Українського і польського", - зазначив він, додавши, що таке протистояння не можна допускати.

"Те, що наші націоналісти піднімають цю хвилю, - це погано. Це не може бути думкою українського народу. Які можуть шляху? Тільки діалог, - відкритий, чесний діалог", - переконаний політик.

Нагадаємо, в четвер, 1 лютого, Сенат Польщі прийняв без поправок закон про інститут національної пам'яті. Він передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС і світове співтовариство піддали його критиці як "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців".