banner banner banner

"Ми хочемо свободи – Росія хоче нас покарати за це": Про що говорив Порошенко у найбільш знакових виступах

Напередодні виступу президента України Петра Порошенка на Генасамблеї ООН пропонуємо згадати найбільш знакові виступи Гаранта

Фото з відкритих джерел

Майбутній виступ Порошенка на Радбезі ООН стане вже третім у його президентській кар'єрі. Загалом за період з моменту його обрання на пост президента в 2014 році під ліком президента багато важливих і значимих виступів: як на внутрішній, так і на зовнішній арені.

Звернення під час активної фази АТО, виступи на святкуванні Дня незалежності, звернення до парламенту, промови на Радбезі ООН і Мюнхенських конференціях з безпеки – всі ці епізоди були чи так, чи інак насичені ключовими заявами, що визначали порядок денний України і модель її поведінки.

По суті, починаючи з інавгураційної промови Порошенка у 2014 році, Україна стала "жити по-новому", тобто розставляти нові акценти своєї внутрішньої і зовнішньої політики, роблячи це в умовах зростальної агресії Росії на Донбасі.

Інавгурація. Ніякої федералізації

Фото з відкритих джерел

Інавгурація Петра Порошенка відбулася 7 червня 2014 року. Під час свого виступу новообраний президент акцентував увагу на темах мирного плану в умовах агресії на Донбасі, проблемах корупції, мови, анексії Криму, ролі Януковича і федералізації.

Ключові цитати

Щодо теми федералізації Гарант висловився гранично чітко:

"Марення про федералізацію не має під собою ґрунту в Україні".

Крім того, президент висловився щодо агресії на Донбасі:

"Будь-який агресор на кордоні України повинен згадати євангельську мудрість: хто з мечем прийде — від меча загине".

Однак він підкреслив, що його позиція не в продовженні війни:

"Я не хочу війни та помсти, я хочу миру і єдності та прошу всіх скласти зброю!".

Військові паради на День незалежності. Зміна вектора

Фото з відкритих джерел

Чотири роки президентства Порошенка – чотири військові паради на День незалежності 24 серпня.

З моменту обрання Петра Порошенка щороку на День незалежності, який Україна відзначає 24 серпня, на Хрещатику відбувався військовий парад. Сам президент щороку  виступає з промовою перед початком урочистого маршу.

Ключові цитати

На параді у 2014 році президент заявив про зміну вектора:

"Я стверджую: Україна більше не буде відзначати це свято за військово-історичним календарем сусідньої держави. Ми будемо поважати захисників нашої Батьківщини, а не чужої".

"Події останніх місяців стали для нас нехай і не оголошеною, але справжньою війною. Вона, можливо, так і ввійде в історію як Вітчизняна війна 2014 року. Війна проти зовнішньої агресії, за Україну, за її волю, за честь і славу, за народ, за Незалежність", - підкреслив він у ході виступу, нагадуючи про тривалість активної фази війни.

Порошенко також нагадав, до чого призвели пацифістські настрої колишнього керівництва країни: "Двічі за сто років українська політична еліта в нападі пацифістських ілюзій не оцінила важливосты зміцнення обороноздатності держави".

Фото з відкритих джерел

На День незалежності у 2015 році Порошенко цитував відому українську поетесу Ліну Костенко, а також порівнював так звану "Новоросію" з вигаданою країною у всесвіті відомого письменника Джона Толкієна – Мордором:

"А ось "Новоросія" - такий же міф, як у відомого письменника Толкієна, країна Мордор".

Крім того, президент наголошував на необхідносты консолідації:

"Нам потрібна консолідація. Хотів би ще раз повторити свій заклик до всіх політичних сил: один-єдиний національно-державний прапор цінніший від сотні партійних прапорів.

На День незалежності у 2016 році Порошенко під час виступу звернув увагу на проблему багатовекторності.

"Чверть століття тому ми обрали собі самостійне майбутнє. Це ми влаштували те, що Путін згодом назвав найбільшою геополітичною катастрофою. Але тоді ми не зважилися безкомпромісно порвати з минулим, заплуталися в стрілках багатовекторності, намагалися всидіти на двох стільцях. Постійне озирання на Москву і віра в міфічне братство, патерналізм і соціалістичні стереотипи міцно сиділи в свідомості суспільства, гирями висли на ногах і заважали рухатися вперед".

Президент також процитував фрагмент з вірша радянського поета Володимира Маяковського "Долг Украине:

"Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль".

Фото з відкритих джерел

У 2017 році у святкуванні Дня незалежності вперше взяли участь представники країн-союзників. Під час свого виступу Порошенко відзначив цей факт:

"Я впевнений у наших союзниках. І для нас надзвичайно символічною є участь у цьому параді керівників оборонних відомств та військовослужбовців збройних сил Великої Британії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії та Сполучених Штатів Америки".

Крім того, президент процитував слова відомого письменника Павла Тичини як своєрідну відповідь росіянам:

"Найменше, чого хоче Росія, так це успішної України. Як ніби вона взагалі ніякої України не сприймає. І тому в кремлівських "лабораторіях" то Новоросію вигадують, то, як зовсім недавно, проголосили Малоросію.

Ну що на це скажеш?

"Нехай собі як знають, божеволіють, конають, - нам своє робить!".

І хоча це рядок вже совєтизованого Павла Тичини, він цілком годиться як наша відповідь росіянам".

Генасамблея ООН. Прохання про реформування та викриття на адресу Росії

Два останніх виступи Порошенка на засіданнях Генасамблеї ООН мали спробу звернути увагу на недосконалість системи організації, а також на необхідність називати речі своїми іменами та оперативної реакції міжнародного співтовариства на дії Росії.

Ключові цитати

Фото з відкритих джерел

У 2015 році Порошенко звертав увагу на необхідність правильного трактування ситуації на Донбасі:

"Я хотів би підкреслити: це не громадянська війна і не внутрішній конфлікт. Українські території, окуповані Росією в Криму і на Донбасі, становлять близько 44 тис. кв. км. Мільйони українців опинилися під окупацією".

Він також прокоментував примирливі заяви представників Росії:

"Хороша історія, але в неї важко повірити!

Як закликати до формування антитерористичної коаліції, якщо ви заохочуєте тероризм просто перед дверима?

Як ви можете говорити про мир і законность, якщо ваша політика - війна за допомогою маріонеткових урядів?

Як ви можете говорити про свободу народів, якщо ви караєте свого сусіда за його вибір?

Як ви можете вимагати поваги для всіх, якщо ви не поважаєте нікого?

Євангеліє від Івана вчить нас: "Спочатку було слово".

Але яке Євангеліє ви даєте світові, якщо всі ваші слова брехливі?".

І звернув увагу на необхідність реформ в організації:

"Ми повинні визнати, що у 21-му столітті нашій організації бракує ефективних інструментів, щоб притягнути країну-агресора, яка вкрала територію іншої суверенної держави, до відповідальності".

Фото з відкритих джерел

У 2016 році президент України також закликав до реформування ООН:

"Вкотре наголошую: ми не можемо дозволити собі загнану в глухий кут Раду безпеки під час розгляду питань міжнародного миру та безпеки.

Обмеження права "вето" при ухваленні рішень щодо попередження та врегулювання конфліктів має стати пріоритетним завданням у контексті реформування діяльності Ради безпеки".

І звернувся до країн-членів ООН із проханням допомогти у звільненні українських заручників з полону РФ:

"Я закликаю ООН та її держав-членів почати всесвітню кампанію тиску на російську владу для того, щоб негайно звільнити всіх українських громадян, яких вони тримають у заручниках".

Мюнхенська конференція з безпеки: "Які вам ще потрібні докази?"

Під час останніх трьох своїх виступів на Мюнхенській конференції з безпеки у 2015, 2016 та 2017 роках президент України закликав країни відмовитися від відновлення співпраці з Росією, а також зберегти антиросійські санкції.

Ключові цитати

У 2015 році найбільш відомим епізодом виступу Порошенка став момент з демонстрацією російських паспортів.

Фото з відкритих джерел

"Зараз ми відчуваємо вплив російських танків і зброї. Скільки ще доказів треба, щоб визнати, що російська зброя і війська перебувають на території України?" - заявив тоді президент.

Фото з відкритих джерел

У 2016 році під час свого виступу Порошенко нагадав західним країнам про ситуацію у 2008 році, коли відбулася агресія Росії проти Грузії.

"Я нагадаю, що у 2008 році Росія окупувала частину Грузії, а вже у 2010 році було багато голосів за те, щоб відновити співпрацю з Москвою. І що, це зупинило анексію Криму? Це зупинило вторгнення на Донбас?" - підкреслив український президент.

Фото з відкритих джерел

У 2017 році Порошенко акцентував увагу учасників конференції на тому, що, відповідно до історичних прикладів, політика умиротворення не приносить бажаних результатів:

"Ніколи не слід вірити в добру волю того, хто довів, що у нього немає доброї волі.

Але чи знаємо ми, що тоді було б правильно зробити?

Можливо, залишатися сильними в єдності.

І, напевно, це історичний заклик до всіх нас з 1938 року".

Крім того, він ще раз нагадав про російську агресію, що триває:

"Єдиний гріх України в тому, що моя країна якось вирішила жити незалежно, на своїй землі, за нашими демократичними цінностями.

Ми хочемо свободи - Росія хоче нас покарати за це".

Бонус: Янукович та комуністи

Фото з відкритих джерел

У травні 2014 року, відразу після закінчення президентських виборів, Порошенко відреагував на заяви екс-президента Віктора Януковича про нелегітимність голосування:

"Мене думка Януковича цікавить тільки з позиції його повернення на лаву підсудних. І я думаю, що він повинен коментувати тільки терміни свого повернення".

Фото з відкритих джерел

У жовтні 2014 року президент України відреагував на проведення парламентських виборів і поразку КПУ.

"Вперше за 96 років в українському парламенті не буде комуністів. Я вас вітаю з цим. Українці завдали вирішального удару по п'ятій політичній колоні!".

Новини за темою: Європа, боротьба з корупцією, АТО: Три звернення Порошенка до Ради у цитатах

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>