МВФ нав'язує Україні бідність, – нардеп Бабак

Водночас зазначається, що на сьогодні без траншу МВФ не обійтися

112.ua

Міжнародний валютний фонд нав'язує Україні бідність. Про це в ефірі політичного ток-шоу "Пульс" не телеканалі "112 Україна" повідомила нардеп від "Самопомочі" Альона Бабак.

"Ми сьогодні почули від Коболєва (голова НАК "Нафтогаз України"), що є вже чітка домовленість про зростання ціни газу. Я вважаю, що сьогодні ми маємо всі один одному відверто сказати: МВФ нав'язує Україні бідність. Створюється система, за якої люди стають бідними", – наголосила Бабак.

При цьому на запитання ведучого, чи може Україна обійтися без траншу МВФ, Бабак відповіла негативно.

Раніше повідомлялося, що уряд України на переговорах з МВФ досяг принципової домовленості про поступове підвищення ціни газу до рівня імпортного паритету до 2020 року. 

Зазначимо, що на початку лютого Україна частково розрахувалася з МВФ за боргами за програмою stand by 2014 року. Зокрема, Київ виплатив два транші – 375 млн і 87 млн доларів. 31 серпня Україна перерахувала МВФ 160,3 млн дол. у рахунок повернення основного боргу.

Кредитну програму для України в розмірі 17,01 млрд дол. було затверджено МВФ наприкінці квітня 2014 року, а вже на початку травня було надано перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд дол.

У березні 2015 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення Україні 17,5 млрд дол. за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by.

Програму stand-by було замінено на "механізм розширеного фінансування" у зв'язку з більш тривалою потребою платіжного балансу України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів