МОН про зарахування до першого класу: Подача документів до кінця травня, жеребкування – у червні

У Міністерстві освіти розповіли, яким чином зараховуватимуть дітей до 1 класу у 2018 році

Фото з відкритих джерел

Щоб дитину зарахували до 1 класу, треба подати документи до 31 травня. На початку червня відбудеться жеребкування і 15 червня - остаточне зарахування. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час "Години запитань до уряду" в парламенті. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Перше. До 31 травня подання документів для зарахування до 1 класу. До 1 червня 2018 року включно іде зарахування всіх дітей за територіальним принципом, також рідних братиків і сестричок дітей, які навчаються у цій школі, тому що, зрозуміло, батькам легше водити своїх дітей до однієї школи. Діти працівників закладу освіти, і не тільки вчителів, а й якщо це технічна працівниця і вона там працює, вона також може привести дитину. І діти, що переводяться з дошкільного підрозділу цього закладу в разі його наявності", - сказала Гриневич.

За її словами, з 5 до 10 червня відбудеться відбір на вільні місця шляхом жеребкування, а 15 червня затвердять остаточний наказ про зарахування.

"Якщо хтось раптом переїде після 15 червня і він буде належати до цієї школи, його також зобов’язані взяти", - додала міністр освіти.

Вона підкреслила, що жеребкування має відбутися у присутності батьків дітей.

"Особливо важливо – це публічний захід жеребкування. Жеребкування здійснюється у прозорому барабані, і кожен учасник або батьки, або їхні представники самостійно витягають жереб та оголошують результати", - зазначила Лілія Гриневич.

При цьому буде збережено конкурсний відбір до шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів до 5 і 10 класу, додала міністр.

Новини за темою: Що спільного між їжачком і молочком: У Міносвіти пояснили, чому не треба тестувати майбутніх першокласників

Нагадаємо, нещодавно в Україні набули чинності нові правила зарахування до першого класу. Зокрема, діти мають право на зарахування до найближчої до дому школи (причому місце проживання - це необов'язково місце реєстрації, і є багато шляхів підтвердити адресу фактичного проживання).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів