Могеріні просять розглянути можливість ввести норми щодо користування безвізом з ЄС для кримчан

Евродепутат від Естонії пропонує запровадити "винятки з гуманітарних міркувань"

http://fakty.ictv.ua/

Після відмови ЄС видавати шенгенські візи кримчанам, котрі отримали громадянство Росії, депутат Європарламенту від Естонії Яна Тоом подала запит до голови дипломатії Європейського союзу Федерики Могеріні у цій справі, додавши низку пропозицій. Про це повідомляє портал ERR.

"Ці особи не можуть отримувати шенгенські візи у посольствах, що працюють у Києві, в зв'язку з браком усіх необхідних документів. Більшість людей в Криму більше не мають чинних українських паспортів і поїздка до Києва - це дуже складно, бо Крим не має з ним адекватної системи транспортного сполучення", - йдеться в запиті.

У запиті естонський євродепутат пише, що понад 90% кримчан отримали російське громадянство після 2014 року.

Тоом просить голову європейської дипломатії відповісти, чи можна в посольствах у Москві або Києві отримати шенгенську візу у виданий у Криму російський паспорт і "чи є винятки з гуманітарних міркувань".

Вона також запитала, чи планують переглянути політику видачі шенгенських віз мешканцям Криму.

"Можна було б використовувати історичний досвід політики невизнання. Наприклад, за радянського часу мешканці країн Балтії все ж отримували західні візи", - наголосила Тоом.

На сьогодні жителі Криму можуть отримати візу для в'їзду до країн ЄС лише в український паспорт через дипломатичні представництва в Україні. Також кримчани можуть скористатися безвізовим режимом з ЄС за умови, що вони мають український закордонний біометричний паспорт.

Як повідомляла низка ЗМІ, московські візові центри принаймні чотирьох країн-членів Євросоюзу - Греції, Італії, Нідерландів і Чехії, -незважаючи на заборону ЄС, видають візи для росіян, що проживають у Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів