З відкритих джерел

Міжнародний суд ООН в Гаазі сьогодні вислухає позицію російської сторони щодо позову України до Російської Федерації про порушення міжнародних Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це повідомив кореспондент "112 Україна".

"Сьогодні перед судом буде висловлювати позицію Росія. Російська делегація більше української, якщо в Україні 25 представників, то в Росії - 40. Всі вони майже співробітники МЗС, але серед них німецькі юристи. Буде присутня і українська делегація, але права голосу сьогодні у неї не буде", - повідомив кореспондент.

Також відомо, що виступ російської сторони буде тривати дві години. А саме засідання розпочнеться об 11:00.

Президент України Петро Порошенко заявив:

"Ми очікуємо рішень, які зупинять постачання зброї на окуповану територію і зможуть навести порядок на неконтрольованій ділянці російсько-українського кордону, а також допоможуть зняти заборону на функціонування Меджлісу в АРК, дозволять припинити утиски етнічних українців і кримських татар", - написав президент на своїй сторінці в Facebook.

Українська сторона буде слухати і фіксувати всі факти, представлені РФ в Міжнародному суді. Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

"Об 11 за київським часом починається черговий раунд засідання Міжнародного суду ООН. Сьогодні буде виступати російська сторона, РФ дуже перезбудилася з приводу позову проти неї. Процес викликав серйозну увагу у голландських і світових ЗМІ, це все дуже напружує Москву", - написала Геращенко.

Також Ірина Геращенко додала:

"Немає жодного сумніву, що сьогодні російська машина пропаганди, брехні, маніпуляцій буде працювати в Гаазі по повній. Слухаємо, фіксуємо кожен факт брехні тому, що за фінансування тероризму, і за порушення прав людини, і за дискримінацію українців і кримських татар на окупованих територіях, за заручників, - за все РФ повинен відповідати".

16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.