Міжнародний трибунал у Гаазі міг би розглянути питання щодо Криму, - глава МЗС Іспанії

При цьому в іспанському МЗС наголосили, що будь-які розбіжності між Росією і Євросоюзом повинні вирішуватися в рамках міжнародного права

Фото з відкритих джерел
Міжнародний трибунал у Гаазі міг би розглянути анексію Криму. Про це заявив глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальйо, повідомляє "Інтерфакс". На думку іспанського міністра, будь-які розбіжності між Росією і Євросоюзом повинні вирішуватися у рамках міжнародного права.

"Звичайно, Міжнародний трибунал у Гаазі міг би розглянути цю справу. Але це не справа (Іспанії) втручатися у такі суперечки. Я просто повторю своє бажання: щоб розбіжності між РФ і ЄС, членом якого є Іспанія, вирішувалися б у рамках міжнародного права", - зазначив він на прес-конференції після переговорів з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Гарсія-Маргальйо додав, що необхідно вирішувати справу мирним шляхом і відновити стратегічне співробітництво між сторонами.

"Ми повинні залишатися союзниками, а не супротивниками. Це точка зору Іспанії", - додав іспанський міністр.

При цьому Лавров у свою чергу заявив, що Росія "виступає за повагу міжнародного права у всій повноті закріплених у ньому, зокрема у Статуті ООН, цілей і принципів".

"Всі ці цілі і принципи, згідно з численними тлумаченнями експертів міжнародного права, мають рівний статус, і жоден з цих принципів не є переважаючим над іншим, сприймати їх можна тільки разом", - сказав глава МЗС РФ.

Лавров у черговий раз нагадав, що в будапештському меморандумі 1994 року РФ, США і Великобританія зобов'язалися не застосовувати ядерну зброю проти України і не висувати загрозу застосування такої зброї в обмін на добровільну відмову України від ядерних арсеналів колишнього СРСР".

Зазначимо, раніше Хосе Мануель Гарсія-Маргальйо на зустрічі з президентом України Порошенком заявив, що Іспанія ніколи не визнає ніякі дії, що суперечать Конституції України. Міністр повідомив, що Іспанія виступає за єдність Європейського Союзу в його солідарності з Україною. Він також зазначив, що Іспанія готова співпрацювати з Україною в сфері економічних реформ.

Новини за темою: МЗС Іспанії: На порядку денному НАТО питання постачання летальної зброї Україні поки не стоїть

При цьому сьогодні повідомлялося, що глава МЗС Іспанії заявив, що не бачить передумов розширення санкцій проти РФ.

Джерело: Интерфакс

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів