Мінрегіон вивчає можливість проектування початкових шкіл, вбудованих у житлові будинки

У відомстві переконані, що вбудовані в житлові будинки початкові школи дозволять вирішити проблему браку місць в таких навчальних закладах

З відкритих джерел

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчає необхідність внести зміни в державні будівельні норми, зокрема, в новий ДБН по освітнім закладам, для можливості проектування невеликих вбудованих та вбудовано-прибудованих у житлові будинки початкових шкіл (1-4 класи). Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначається, такий підхід може стати одним із варіантів вирішення проблеми нестачі місць у початкових школах.

"За нормами ДБН на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць в дитсадках і 135 місць у школах. За фактом цього немає. Більшою мірою через тотальну і неконтрольовану забудову міст, гонитву за великою кількістю квадратних метрів, а не комфортом мешканців. У підсумку діти навчаються в класах по 35-40 учнів, у дві, а то навіть і в три зміни", - зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

За його словами, для цього необхідно обов'язково прописати чіткі вимоги щодо таких вбудованих початкових шкіл для проектувальників. Зокрема, у таких закладах має бути забезпечено належний рівень шумової ізоляції, інсоляції, пожежної безпеки, а також рекуперація, необхідна висота стель, наявність спортзалу тощо.

Нагадаємо, напередодні вступила в дію нова редакція державних будівельних норм "Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення", в якій скасовано обов'язкове проектування сміттєпроводів у житлових будинках.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів