Мінінфраструктури затвердить план дій у відповідь на ситуацію у Керченській протоці, - Омелян

Голова відомства анонсував звернення до партнерів України із закликом запроваджувати санкції проти російських портів

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян З відкритих джерел

Міністерство інфраструктури України погодить план дій у відповідь на блокування свободи мореплавства у Керченській протоці Російською Федерацією. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Завтра в міністерстві інфраструктури буде велике засідання за участю всіх центральних органів виконавчої влади. Буде остаточно погоджена наша політика щодо фактично блокування свободи мореплавства у Керченській протоці", - сказав Омелян.

Він підкреслив, що в Азовському морі зупинили прохід багатьох суден, зірвали плани великої кількості компаній, а це - збитки.

"Ми розуміємо, що така політика Росії веде фактично до дестабілізації регіону. Ми не налаштовані цього допускати. Якщо це буде продовжено - а це буде продовжено, в цьому нема сумнівів, - ми будемо апелювати до наших закордонних партнерів, міжнародних організацій з тим, щоб відповідні санкції вводились і для російських портів. Якщо іде блокування свідоме портів України в Азовському морі, реакція міжнародної спільноти має бути одностайна", - додав міністр інфраструктури.

Новини за темою: Керченський міст – це перемога російської корупції над українською

Нагадаємо, що 16 травня в окупованому Криму відкрився автомобільний рух Керченським мостом о 5:30 ранку за київським часом.

В українському МЗС повідомили, що Україна буде працювати над розширенням національних і міжнародних санкцій щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку.

Мінінфраструктури оцінює прямі збитки від будівництва Керченського мосту в 0,5 млрд грн на рік.

Представник президента у парламенті Ірина Луценко повідомила, що Україна подала клопотання про захист суверенних інтересів держави до Арбітражного трибуналу відповідно до Конвенції ООН з морського права через споруджений Росією Керченський міст.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів