Міністерство інформаційної політики України

Міністерство інформаційної політики України підготувало новий перелік сайтів, які запропонує заборонити в країні. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

До списку увійшов 21 ресурс. На думку співробітників Мінінформполітики, вони містять інформацію, заборонену до поширення відповідно до норм українського законодавства. 

У пропонованому переліку названо: dan-news.info, admin-gorlovka.ru, dnr24.su, gorlovka.today, golospravdy.com, s-narodom.ru, politnavigator.net, riafan.ru, dnr-hotline.ru, genocid.net, miaistok.su, dnr24.com, republic-tv.ru, ruskline.ru, dnipress.com, kianews24.ru, c-eho.info, crimea.ria.ru, c-inform.info, komtv.org і gazetacrimea.ru.

Зазначено, що в діяльності сайтів є правопорушення за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу (публічний заклик до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій).

До характеристики кожного ресурсу додано посилання на матеріали з цих сайтів. Такий перелік було підготовлено робочою групою з моніторингу при Мінінформполітики і передано на розгляд експертної ради при відомстві.

"Наступним кроком, у разі позитивного висновку експертної ради та відповідних рекомендацій, перелік буде передано правоохоронним органам для встановлення факту вчинення правопорушення та відповідного реагування в межах компетенції", - уточнили у відомстві.

Нагадаємо, 19 червня 2017 року Мінінформполітики опублікувало список сайтів, які загрожують інформбезпеці України. До переліку увійшли 20 доменних імен, які згідно з документом "містять інформацію, яка має ознаки забороненої до поширення відповідно до норм українського законодавства".