Мельничук VS Лещенко: Як депутати відреагували на чергову бійку і що пропонують робити

Наразі жорсткі санкції проти порушників не передбачаються; звучали думки, що їх варто ввести

Нардеп Сергій Лещенко після бійки з Іваном Мельничуком "РИА Новости"

Нардепи-однопартійці від "БПП" Іван Мельничук і Сергій Лещенко зчепилися у бійці під час ранкового пленарного засідання парламенту 9 лютого. Нападник обурився опублікованими у Facebook словами колишнього журналіста про спеціальне бойкотування роботи антикорупційного комітету - і пішов  з'ясовувати стосунки. В результаті Лещенко залишився із розірваним піджаком.

Бійка в парламенті сталося не в перше. Депутати коментують, засуджують і пропонують ввести жорсткіші санкції стосовно порушників.

Все почалося після опівдня. Парламент готувався нарешті проголосували законопроект про Конституційний суд, який до цього обговорювали тривалий час. Вже було пора йти на традиційну перерву і спікер Андрій Парубій наполягав на голосуванні, навіть коли почувся шум і виклики, а деякі нардепи підійшли до трибуни і просили голову ВР оголосити перерву.

"Будь-ласка, не зривайте засідання. Колеги, я не дозволю зірвати судову реформу, ми потім розберемося в регламентному комітеті, в чому проблема", - сказав Парубій.

Треба підкреслити, що закон про Конституційний суд у першому читанні ухвалили - тож, принаймні не дарма спікер не припиняв засідання.

Хоча такі його дії викликали невдоволення.

"Звісно, я засуджую цю ситуацію, засуджую взагалі політичні такі дії. Мабуть, найбільше я жалкую з приводу дій Парубія. У цій ситуації спікер парламенту не мав продовжувати так, наче нічого не сталося із засіданням, треба було зупинити, зібрати голів фракції, з'ясувати, які будуть санкції щодо тих, хто винен", - сказав нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко.

Новини за темою: У Раді побилися Лещенко та Мельничук: Реакція соцмереж

Проте не всі розраховують на те, що стосовно любителів розпустити руки у сесійній залі застосують якихось заходів. 

"Я не вірю, що будуть санкції проти депутатів, це зачароване коло. В регламентному комітеті такі самі, які не бачать проблем з бійками", - підкреслила нардеп від "БПП" Світлана Заліщук, яка перебувала у безпосередній близькості до події, адже у Раді її місце поряд із Сергієм Лещенком.

Голова регламентного комітету Павло Пинзеник, - саме того, де мають вирішувати питання стосовно заходів проти порушників дисципліни - навіть не намагається переконати всіх у протилежному. За його словами, ніхто ніколи до комітету не звертається. В якості покарання комітет може рекомендувати парламенту позбавити депутата права брати участь у пленарних засіданнях кількістю до п'яти.

Проте цього разу до комітету звернувся голова ВР Андрій Парубій. 

"Вважаю неприйнятним бійки в залі. Вважаю, це дискредитує і тих, хто бере участь у них, і весь парламент. А окрім того, колеги, це просто зриває голосування по надважливих законопроектах, зокрема, по судовій реформі, яке стояло у нас до перерви. І тому я, як голова Верховної Ради, згідно Регламенту, звертаюсь до регламентного комітету для того, щоб він виніс це питання на свій розгляд і дав пропозиції щодо вжиття відповідних заходів з приводу даного інциденту", - сказав Парубій.

Тим часом деякі просто розчаровані.

Зазначимо, нардеп Мустафа Найєм не зупинився на пості у Facebook (за який, як ми тепер знаємо, можна стати учасником сутички).

Під час перерви у роботі парламенту після бійки депутат дав коментар "112 Україна".

"Була вимога, щоб була зупинена робота парламенту. Я думаю, що вона буде зупинена. Зараз буде перерва, після якої ми зробимо заяву. Сталася бійка, під час якої член фракції БПП пан Мельничук підійшов до нашого колеги, з’ясовуючи стосунки, просто перейшов до силових методів і вдарив нашого колегу", - сказав Найєм.

Власне, дуже скоро, майже одразу після повернення депутатів до роботи у сесійній залі, депутат виступив із заявою, при чому досить багато колег підтримали його.

"Те, що зробив пан Мельничук – це лише сигнал. В нашій фракції, в інших фракціях є депутати, які системно займаються інформаційною дискредитацією людей, які займаються боротьбою проти корупції, системно працюють медіа, системно працюють інформаційні війни. Вони не воюють проти тих людей, які стояли проти нас на Майдані. Жодна людина, яка працювала по схемах під час Майдану не сидить. Цим людям не вистачає сил піти бити тих людей, які боролися проти нас за часи Януковича", - підкреслив Найєм.

Нардеп Іван Мельничук у боргу не лишився подав свою точку зору стосовно того, що відбулося.

"У "Фейсбуці" на його (Лещенка, - ред.) сторінці пішла чергова, цинічна брехня, я підійшов і попросив сказати свою позицію. Він написав, депутати, в тому числі і я, пропускають засідання. Ми підійшли до нього з Артюшенко і Барною, попросили це ще раз повторити і сказати, хто дав інформацію. Люди, які виходили до трибуни і висловлювали підтримку Лещенку, нічим не кращі. Дійсно було мною пропущено 3 засідання комітету, я підходив до голови і казав, що це не площадка для піару. Спочатку ми працювали добре, а потім з присутністю журналістів це стала площадка для піару", - сказав депутат.

Нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський переконаний, що Верховній Раді треба переходити до більш жорстких санкцій проти порушників.

"У нас передбачені певні санкції в рамках Регламенту, які дозволяють видалити депутата за таке діяння (драку, - ред.), які дозволяють зробити йому певні стягнення, але вони, як правило, несуттєві, і я не чув, щоб таке було. З іншого боку, є стаття 296 КК (хуліганство), яка передбачає відповідальність за подібні дії. Я думаю, що нам потихеньку треба в нашому парламенті переходити до якихось жорстких дій... Є таке напруження, не завжди можна знайти сили, щоб з ним впоратися", - сказав Логвинський.

Позафракційний депутат Віктор Чумак висловив думку, що битися - це взагалі не гідна поведінка людей, а "політики взагалі так не роблять, політики тільки можуть сперечатися словесно".

Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв доповів по суті справи, з якого почалося протистояння - тобто щодо кворуму на його комітеті.

"Я казав не раз, що депутати від "Опозиційного блоку", які записалися у наш комітет, майже з самого початку перестали туди ходити. Я з ними говорив, - не подіяло, думаю, бог з ним, не хочуть протидіяти корупції… Але тепер, на жаль, до них приєдналася більшість депутатів від БПП, які теж припинили ходити. І ми маємо такий ризик, що це може призвести до блокування роботи комітету, тому що багатьом не подобається наша принциповість, закони, що ми народжуємо, вимоги їх виконувати. Електронні декларації, необхідність відкрити все своє майно, стали прокляттям для багатьох парламентарів і я боюсь, що ця злоба і тиск на всіх членів комітету, він насправді сьогодні виплеснувся у бійку", - сказав нардеп від "Самопомочі".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...