Медведчук розповів, як Порошенко просив вплинути на Януковича в січні 2014 року

На думку Медведчука, повернення конституційної реформи допомогло б уникнути кровопролиття в лютому 2014 року

Віктор Медведчук З відкритих джерел

Член партії "За життя" Віктор Медведчук в інтерв'ю телеканалу NewsOne розповів, як президент України Петро Порошенко через нього просив президента РФ Володимира Путіна вплинути на екс-президента України Віктора Януковича в січні 2014 року.

"Я спілкувався з ним (Порошенком, - ред.) у лютому 2014 року і спілкувався в січні. Була ситуація, ви її добре пам'ятаєте, починаючи з листопада - грудня 2013 року по лютий 2014-го, що відбувалося в Києві. Тоді до мене звернувся один опозиційний політик, сьогодні він є президентом України, – пан Порошенко. Він сказав, що для того щоб врегулювати ситуацію і не допустити подальшого кровопролиття, необхідно переконати президента України Януковича піти шляхом повернення, як він сказав, "твоєї конституційної реформи", яку було скасовано Конституційним судом у 2010 році. Дійсно, реформа 2004 року, коли Україна перетворювалася на парламентсько-президентську республіку. Я був автором цієї реформи. Її було введено в дію, але в 2010 році Конституційний суд, на мій погляд, незаконно її скасував, і ми повернулися до редакції Конституції 1996 року", - сказав він.

"Порошенко вів тоді переговори з Тягнибоком, Яценюком і Кличком з приводу того, що це дійсно вихід із ситуації, для того щоб стабілізувати те, що відбувалося в Києві. Прохання до мене адресувалося не через мене до Януковича, а через мене до пана Путіна, а вже від Путіна – порада Януковичу. Я справді тоді кілька разів літав до Москви і переконував Путіна посприяти вирішенню цього питання. Чому? Якби повернулася ця реформа, то тоді був би коаліційний уряд, який затверджувався ВР. І тоді він був би представлений не на 100% Партією регіонів, а політичними силами, які були в парламенті. Це було в інтересах всіх, всі хотіли не допустити кровопролиття. І всі хотіли, щоб Янукович поступився якщо не всією владою, то хоча б частиною, мирним шляхом", - додав він.

На думку Медведчука, повернення конституційної реформи допомогло б уникнути кровопролиття в лютому 2014 року.

"Я просив про це Путіна, він у моїй присутності розмовляв з Януковичем, відповідь Януковича була: "Я знаю, це агітація Віктора, тому що він є автором цієї реформи". Питання не в авторстві. Якби повернули цю реформу, то ми б, може, не допустили кровопролиття 19, 20, 21 лютого 2014 року", - резюмував він.

Нагадаємо, у 2004 році Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції, в результаті яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. Рішення суду, по суті, ввело в дію Конституцію 1996 року. Зміни до Конституції набули чинності у 2006 році.

У 2010 році Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених після конституційної реформи 2004 року повноважень. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів