Медведчук про заяву Лінчевського: Не дивно, що українці називають геноцидом медреформу

Фото з відкритих джерел

Здавалося, що українців, які звикли до цинізму і архинепрофессионализму чиновників Міністерства охорони здоров'я на чолі з "вічною в. о. міністра" пані Супрун, важко чимось здивувати. Однак заява Олександра Лінчевського, заступника міністра, про те, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, викликало не просто обурення і обурення, воно шокувало громадськість своєю безмежною цинізмом, вважає лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, пише прес-служба громадського руху.

"В сухому залишку   25% пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно… Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків!.. Ті онкологічні захворювання, які, власне, потребують трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно",   віщав Лінчевський, звітуючи у Рахунковій палаті про "нерезультативності і неекономічність використання грошей" для лікування українців за кордоном.

Не збентежило чиновника ні відсутність логіки (25% ускладнень після операцій з пересадки кісткового мозку, які ведуть до летального результату, — це далеко не 0% ефективності), ні, тим більше, моральний аспект проблеми, говориться в блозі Медведчука. Надія — це те небагато, що є у тяжкохворих людей. Навіть якщо у них є хоч мінімальний шанс вижити — він має бути використаний, вважає він. Так, після пересадки кісткового мозку виживають три чверті (!) онкохворих. Але Лінчевський   представник найгуманнішої професії, покликаний, як сказано в Міжнародному кодексі медичної етики, "пам'ятати про зобов'язанні зберігати людське життя", пропонує позбавити тяжкохворих людей надії, причому далеко не примарною: 75% ефективності — це вирвані у смерті роки життя для тисяч і тисяч українців!

не Дивно, що на таке цинічне заяву Лінчевського гнівно відреагувала українська громадськість. Голова правління Національного руху "За трансплантацію" Юрій Андрєєв вважає, що високопоставлений чиновник повинен написати заяву про звільнення, упевнений Медведчук. "В іншому випадку буде війна,   обіцяє громадський діяч.   З одного боку — все втратили совість чиновники Мозу, різні "консультанти" та "радники", Лінчевський і Супрун з їх заокеанськими та українськими покровителями… Але з іншого боку встануть всі лікарі і пацієнти, які не будуть миритися з геноцидом українців…"

Саме так   геноцидом   називають сьогодні українці результати "реформ" Супрун. За роки керівництва нею Моз система охорони здоров'я зруйнована вщент. Замість реформ   цитування замшілих методичок   демонстрація тих поверхневих знань, якими володіє Супрун, переконаний політик. Риба, як відомо, гниє з голови. І якщо чиновники Моз у своїй професійній діяльності керуються принципом "все одно помруть", то не дивно, що сучасна українська медицина все більше скочується у темне Середньовіччя. Що ж стосується самого пана Лінчевського, то з такими принципами йому треба працювати в Міністерстві охорони здоров'я, а в похоронному бюро, попереджає Медведчук.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів