112.ua
Народний депутат від БПП Анатолій Матвієнко прокоментував можливе призупинення системи е-декларування в Україні з 1 січня. Спілкувався з депутатом телеканал "112 Україна".

"Що стосується декларацій, звичайно, потрібно було відразу закладати потужність, пов'язану з 2,5 або 2 млн. За європейські гроші, за гранти такі речі не робляться, а якщо робляться - з їх допомогою, з перспективою і стратегією. На жаль, тут було більше політики і спроб почати, не розуміючи, чим все закінчиться. З цього треба винести урок. Речі треба робити серйозно, а не як-небудь", - заявив Матвієнко.

Новини за темою: В Україні з 1 січня може припинити роботу реєстр е-декларацій

За словами Матвієнка, такі речі знаходяться в компетенції НАЗК, яке повинно було захищати свою програму і свій бюджет.

"ЄС заявив, що він на цю програму дає гроші. На жаль, чергове невиконання домовленостей. На першу частину дали, зараз просто не може розширити. Чому у нас немає грошей? Тому що у нас немає економіки... Потрібно не бігти за сенсаціями, а треба всі речі в Україні робити один раз і на довгий час. Це наш недолік, у тому числі і в питаннях декларування. А зараз слухаємо пояснення, якщо ці питання вимагали пояснення, чому при обговоренні держбюджету на 2017 рік це не обговорювалося?.. Кожен повинен робити свою справу, в даному випадку є інституція, яка відповідає за декларування, яка має захищати свою програму і повинна була захищати свій бюджет. Я цієї розмови не чув. Я її чую після того, як ми прийняли бюджет і майже вступили в новий рік", – зазначив депутат.

На питання про те, чи зможе призупинення вплинути на рішення ЄС щодо безвізу з Україною, Матвієнко відповів, що в "казку з безвізовим режимом" вже не вірить.

Новини за темою: У НАБУ заявляють, що врегулювали з НАЗК питання доступу до е-декларацій

"Я вже не вірю в цю казку з безвізовим режимом, вже, по-моєму, через край ллється. У ЄС свої проблеми, і він, бідний, не знає, як їх вирішити, і починає пояснювати все проблемами України. Але це окрема дискусія.

Державне підприємство "Українські спеціальні системи", що є адміністратором Єдиного державного реєстру е-декларацій заявило, що з 1 січня 2017 року не зможе забезпечити стабільну роботу реєстру та відповідні умови подання е-декларацій.

Повідомляється, що в реалізованій конфігурації Реєстру наявні ресурсні можливості дозволяють проводити до 5 тисяч одночасних сесій, а також зберігати та обробляти до 1 млн е-декларацій на рік.

У той же час, з 1 січня кількість одночасних сесій може вирости до 70 тисяч і буде на порядок вища в дні пікових навантажень, а саме – в кінці строку подання е-декларацій. Кількість декларацій на другому етапі декларування з 1 квітня може досягти 2,5 млн, повідомило держпідприємство.