Матіос просить суд роз'яснити правомірність дій Генштабу, який обмежив допуск військових прокурорів на об'єкти ЗСУ

Рішення Генштабу істотно обмежує можливості прокурорів у проведенні невідкладних слідчих дій і суперечить процесуальному законодавству

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос просить суд роз'яснити правомірність дій Генерального штабу, який обмежив допуск військових прокурорів на об'єкти ЗСУ. Про це він повідомив у "Вечірньому праймі" на телеканалі "112 Україна".

"Я довго думав, чи знову проходити лінійку листування, яке ні до чого не приводить, і вирішив, що закон дає мені право і я вважаю, що це вірно по відношенню до тієї ситуації, яка є в державі, - я подав позов до суду, який повинен поставити крапку, - правомірні дії керівництва Генштабу чи не правомірні", - сказав Матіос.

Як повідомляє "УНН", посилаючись на позов Матіоса до суду, у Генеральному штабі за дорученням начальника Генштабу - головнокомандувача Збройних сил України Віктора Муженка розроблено новий порядок допуску та роботи військових прокурорів на армійських об'єктах і у військових частинах. Цей порядок істотно обмежує можливості прокурорів у проведенні невідкладних слідчих дій і суперечить процесуальному законодавству

"Згідно зі встановленими Генштабом правилами, військові прокурори допускаються на об'єкти ЗСУ лише для проведення слідчих (процесуальних) дій у рамках досудового розслідування кримінальних проваджень, за разовими перепустками і з дозволу вищого органу військового управління", - йдеться в позові.

Також правилами забороняється вилучати оригінали наказів і інших документів організаційно-розпорядчого характеру, а тимчасове вилучення комп'ютерної техніки та інших носіїв інформації допускається лише за наявності підтверджуючих документів, надання яких є необхідною умовою проведення експертного дослідження.

Також Матіос в ефірі "112 Україна" відзначив, що за минулий рік у кримінальних провадженнях і адміністративних правопорушеннях військові прокурори прийняли участь у майже 60 тисяч судових засідань

"Нас 600 чоловік на всю державу, вдумайтесь, 600 чоловік і майже 60 тисяч судових засідань за тими речами, які вчинили військові. Завтра, відповідно до "фантазії" того, хто прийняв це доручення, зокрема, це керівництво Генштабу, ці 60 тисяч правопорушень будуть підзвітні і не керовані ні з чийого боку", - підкреслив військовий прокурор.

Президент України Петро Порошенко анонсував зміну Антитерористичної операції на сході України на операцію Об'єднаних сил 30 квітня поточного року.

Нагадаємо, 16 березня Порошенко призначив командувачем Об'єднаними силами генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів