Майбутнє Косового під загрозою. Соломонові острови відкликали визнання незалежності

Соломонові острова стали 11-ю країною, яка змінила позицію щодо статусу Косова. Лише за останній місяць визнання незалежності самопроголошеної країни, яка відкололася від Сербії, відкликали три держави

flickr.com

Влада Соломонових островів - невеликої острівної держави у Тихому океані - відкликала визнання незалежності самопроголошеної Республіки Косово, яка проголосила самостійність від Сербії в 2008 році. Про це повідомив косівський телеканал KTV.

Міністерство закордонних справ Соломонових островів направило до МЗС Косова через представництво в Австралії спеціальну ноту. В ній пояснює своє рішення тим, що Сербія і Косово продовжують діалог щодо статусу резолюції Ради Безпеки ООН 1244 про автономію Косова.

Новини за темою: У Сербії та Косовому розглядають можливість мирної угоди і зміни кордонів

Косовські дипломати заявили, що не отримували відповідні документи від Соломонових островів. Водночас очільник МЗС Сербії Івіца Дачич підтвердив інформагентству TANJUG, що Соломонові острови відмовилися визнати незалежність Косово.

Косовські албанці добивалися незалежності від Сербії з кінця 1990-х років. Покласти край збройному конфлікту в 1999 році змогла лише воєнна операція НАТО. У 2008 році Республіка Косово проголосила незалежність.

Новини за темою: Косово ввело мита в розмірі 100% на товари із Сербії

У листопаді 2018 року визнання незалежності Косово відкликала влада Гренади і Коморських островів. Аналогічне рішення у різний час прийняли ще вісім країн -  Домініка, Суринам, Ліберія, Сан-Томе і Прінсіпі, Гвінея-Бісау, Бурунді, Папуа — Нова Гвінея і Лесото.

Конфлікт між Сербією і Косово заважає обом державам вступити до Європейського союзу. Брюссель назвав 2025 рік, як можливий термін вступу Сербії в ЄС. І висунув обов'язкову умову - підписання спеціальної угоди з Косово.

Новини за темою: Президент Сербії: Визнання Криму російським означало б підтримку незалежності Косового

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів