Майбутні кандидати в президенти проголосували за санкції проти телеканалів, щоб сподобатися "правому" електорату, - політолог

Руслан Бортнік вважає, що в ході сьогоднішнього парламентського голосування щодо введення санкцій проти телеканалів NewsOne і "112 Україна" майбутні кандидати в президенти втратили можливість бути обраними в центрі, на півдні і сході України

Політичний консультант Руслан Бортнік в ефірі телеканалу "112 Україна". 7.09.2018 112.ua

Майбутні кандидати в президенти проголосували за санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна", щоб сподобатися "правому" електорату. Таку думку в інтерв'ю 112.ua висловив політичний консультант Руслан Бортник. 

"Політики, які голосували, намагалися виглядати правильними в очах правого та націонал-демократичного електорату. По суті, вони виявилися заручниками ситуації, яку самі і створили. Вони так довго годували дракона, що тепер він ним керує. Всі перераховані політики з президентськими амбіціями як раз і орієнтуються на цю електоральну нішу. Але крім них, у цій ніші будуть боротися і багато інших політиків – Гриценко, Вакарчук. А ніша – вузька", - говорить Руслан Бортник.

Політконсультант зазначає, що більше половини виборців дотримуються інших поглядів, і не факт, що вони такий популізм оцінять.

Новини за темою: Турчинов: Санкції будуть спрямовані виключно проти засновників телеканалів "112 Україна" і NewsOne

За словами Бортника, сьогодні майбутні кандидати в президенти фактично пішли на добровільне електоральне обмеження.

"Такого масштабу прецеденту в демократичних країнах і досі в Україні не було. Тепер їм завжди це голосування будуть згадувати як їх колегам попереднього скликання голосування за більш м'які закони 16 січня 2014 року (тоді було прийнято пакет законів, які увійшли в історію як Закони про диктатуру, - ред.). Очиститися від цього іміджу буде непросто. Фактично, сьогодні політики, які проголосували, втратили можливість бути обраними в центрі, на півдні і сході України, де знаходиться опозиційний електорат і його ніша набагато ширше, ніж та, з якою вони загравали", - говорить експерт.

Новини за темою: Святаш: Санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne - суто маніпулятивні дії перед виборами

Як повідомлялося, сьогодні парламент закликав Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадити санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Гендиректор телеканалу Єгор Бенкендорф заявив, що спроби зупинити діяльність "112 Україна" є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. За його словами, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. 

Звернення було направлено президенту Європейської комісії Дональду Туску, верховному представникові Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є, голові Комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, координатору програм у Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Ніні Огняновій, генеральному секретарю Міжнародної федерації журналістів Ентоні Беланжеру.

Новини за темою: Голосування з приводу санкцій проти "112 Україна" і NewsOne сфальсифіковане, - Корнацький

Крім того, звернення були відправлені в міжнародні організації Human Rights Watch, Freedom House, Amnesty International, "Репортери без кордонів" і Європейську федерацію журналістів.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом всього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для висловлення своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежних експертів, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем, і що саме така позиція телеканалу викликає і викликатиме спротив з боку окремих політиків і політичних сил.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів