Льовочкіна: Уряд має виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо люстраційного закону та усунути порушення основних прав людини

http://www.desktopwallpapers.ru

Незважаючи на те, що Остаточний висновок Венеціанської комісії щодо люстраційного закону був прийнятий три роки тому, уряд не вжив жодних заходів з метою імплементації рекомендацій Комісії в національне законодавство. Як наслідок, ситуація у цьому напрямі продовжує загострюватись, кількість звернень до ЄСПЛ зростає. Народний депутат групи "Опозиційна платформа – За життя", Перший заступник Голови Постійної делегації України в ПАРЄ Юлія Льовочкіна звернулася із запитом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із вимогою невідкладно вжити заходів щодо усунення порушення основних прав та свобод людини внаслідок дії цього закону, пише прес-служба.

Юлія Льовочкіна нагадала, що 19 червня 2015 року Венеціанська комісія прийняла Остаточний висновок щодо Закону України "Про очищення влади", в якому рекомендувала Україні внести зміни до люстраційного закону якнайшвидше. У Резолюції ПАРЄ 2132 (2016) у п.11.4 Асамблея закликала українську владу імплементувати рекомендації Венеціанської комісії в люстраційний закон. Окрім того, у Резолюції ПАРЄ 2145(2017) "Функціонування демократичних інститутів в Україні" у п.9 Асамблея висловила занепокоєння щодо порушень прав людини у зв'язку з реалізацією Закону та в черговий раз закликала Україну внести зміни до нього.

Народний депутат звернула увагу, що за чотири роки дії люстраційного закону до Європейського суду з прав людини було подано більше 90 заяв про порушення прав людини внаслідок застосування норм цього Закону, з яких 72 були зареєстровані Секретаріатом ЄСПЛ.

У запиті зазначено, що важлива роль в імплементації вищезгаданих рекомендацій належить Кабінету Міністрів України, який спрямовує та координує діяльність Міністерства юстиції України – основного суб’єкта реалізації норм люстраційного закону.

"Незважаючи на те, що Остаточний висновок Венеціанської комісії був прийнятий три роки тому, а керівництво Міністерства юстиції неодноразово обіцяло міжнародним партнерам привести люстраційний закон у відповідність з рекомендаціями Венеціанської комісії та Парламентської асамблеї Ради Європи, Уряд не вжив жодних заходів з метою імплементації рекомендацій Комісії в національне законодавство. Як наслідок, ситуація у цьому напрямі продовжує загострюватись, кількість звернень до ЄСПЛ зростає", – резюмувала Юлія Льовочкіна.

Нагадаємо, що Юлія Льовочкіна як Перший заступник Голови постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи здійснює постійний аналіз виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення основних прав людини.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів