Льовочкін: Упродовж п'яти років реальну пенсію людей з обмеженими можливостями було зменшено зі 175 до 71 долара

Фото з відкритих джерел

У Міжнародний день людей з обмеженими можливостями українська влада зробила чимало заяв про свою допомогу таким людям. Але насправді після 2013 року рівень підтримки людей з обмеженими можливостями значно погіршився. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Сергій Льовочкін. Політик переконаний, що після зміни влади в країні фінансування за цією статтею буде значно збільшено.

"Міжнародний день людей з обмеженими можливостями – це єдиний день у році, коли влада згадує про цих людей. І тільки на словах. Насправді ж протягом останніх п'ятьох років допомога для 2 мільйонів 636 тисяч таких людей значно зменшилася: якщо на початок 2014 року середня пенсія за інвалідністю становила 1406,5 гривень, або 175,8 доларів, то сьогодні це 1996,2 гривень, або трохи більше 71 долара. За ці роки офіційна інфляція склала 142%, а номінальна допомога людям з обмеженими можливостями зросла тільки на 41,9%. І це реальний показник "піклування" нинішньої влади про них. Переконаний, що після зміни влади в країні фінансування за цією статтею буде значно збільшено", – підкреслив Сергій Льовочкін.

Опозиційний політик зазначив, що середній розмір пенсії за інвалідністю є нижчим за фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних. Середня пенсія за інвалідністю не покриває і ¾ фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних. За даними Мінсоцполітики, станом на 1 жовтня 2018 року фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних становив 2766 грн, тоді як середня пенсія за інвалідністю - 1996,2 грн.

"Фактично більша частина осіб з обмеженими можливостями нині за межею абсолютної бідності, маючи доходи нижчі за фактичний прожитковий мінімум. Виплати за інвалідністю в Україні вп’ятеро-вшестеро нижчі, ніж у сусідній Польщі, де на початок 2018 р. середня пенсія за непрацездатністю становила 388 євро", – зазначив він.

При цьому, за словами народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя", проблеми у сфері працевлаштування людей з обмеженими можливостями продовжують накопичуватися: на початок 2018 року кількість людей з інвалідністю працездатного віку в Україні становила трохи більше 2 млн осіб, серед яких працювали 530,4 тис. Тобто рівень зайнятості серед людей працездатного віку з інвалідністю становить усього 26,4%.

Крім того, держава все менше грошей виділяє на програму реабілітації. З 2013 по 2018 рік реальний рівень планового фінансування було знижено майже вдвічі: у 2013-му – 105 млн дол., у 2018-му – 54,4 млн дол. Про це Сергій Льовочкін повідомив у своєму запиті до уряду, в якому зажадав вжити заходів для підвищення соціальної захищеності людей з обмеженими можливостями.

"Нинішня влада скинула з себе турботу про всіх, хто її потребує. Вона дбає лише про держапарат і силові структури, сподіваючись з їхньою допомогою утримати владу. Але голосувати на виборах будуть прості люди, і вони не дозволять залишитися при владі тим, хто п'ять років змушує їх затягувати паски", – резюмував народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів