Ле Пен отримала близько 10 млн євро від Росії за підтримку анексії Криму, - розслідування ВВС

Французькі банки відмовилися давати гроші партії Марін Ле Пен "Національний фронт" через її расистське й антисемітське минуле

Открытый источник

Кандидат у президенти Франції від правої партії "Національний фронт" Марін Ле Пен отримала близько 10 мільйонів євро від Російської Федерації за її публічне і неодноразове схвалення анексії півострова Крим, передає BBC.

"Через расистське й антисемітське минуле "Національного фронту" французькі банки відмовилися давати йому гроші. Тому Марін Ле Пен змушена була шукати можливості фінансування в інших місцях", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, в 2014 році "Національний фронт" отримав кредити від російських банків на суму 11 млн євро. Один з кредитів - на 9 млн євро було виділено невеликим "Першим чесько-російським банком, мають зв'язки з Кремлем.

Переговори про надання кредитів збіглися з російською анексією Криму. Уряди країн Євросоюзу засудили дії Москви, які порушували низку міжнародних угод. У той час Марін Ле Пен публічно зайняла протилежну позицію.

Посередник угоди депутат Європарламенту Жан-Люк Шаффхаузер заперечує, що обговорював з Ле Пен питання Криму у зв'язку з наданням грошей. За його твердженням "це був не політичний, а комерційний кредит".

"Але Росія дійсно хотіла використати Марін Ле Пен для легітимізації своїх дій у Криму. Ми знаємо про це, тому що російська група хакерів "Шалтай-Болтай" опублікувала СМС-переписку, імовірно, між кремлівським чиновником і російським депутатом", - наголошується в публікації ВВС.

З цього смс-листування, що відбувалася в березні 2014 року, ясно, що обговорювалася можливість поїздки Марін Ле Пен в Крим як спостерігача на референдум. І хоч вона туди не поїхала, але публічно підтримала підсумки референдуму.

"Не підвела", - йдеться в одному з СМС, після чого йде смайлик. "Потрібно буде французам від нас який-небудь респект зробити... Це важливо", - слідує відповідь", - повідомляє видання.

Марін Ле Пен стверджує, що на її рішення ніколи не впливали російські гроші. Проте минулого тижня стало відомо, що "Національний фронт" звертався ще за одним кредитом до Росії в 2016 році.

Нагадаємо, у Європарламенті представник партії Ле Пен виступив проти безвізу для України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів