Київ і Варшава будуть працювати над скороченням списку українців, яким заборонено в'їзд до Польщі, - заступник голови АП Єлісєєв

Йдеться про значне скорочення, оскільки від заборон не повинні страждати історики та представники громадянського суспільства

Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив про те, що за підсумками зустрічі з державним секретарем - керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським сторони домовилися оптимізувати і скоротити список українців, яким заборонений в'їзд до Польщі. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів у неділю ввечері.

"Ми домовилися працювати спільно, щоб його оптимізувати. Мова йде про значне скорочення, тому що не мають, на наш погляд, страждати від цього, наприклад, історики, представники громадянського суспільства", - упевнений чиновник.

У відповідь на запитання журналістів Єлісєєв уточнив, що список значний, і "включає не тільки радикалів, але істориків, державних чиновників і громадських діячів".

Раніше повідомлялося, що 17 листопада в Кракові відбулася зустріч консультаційного комітету України та Польщі. У засіданні брали участь заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв і держсекретар – керівник Офісу президента Польщі Кшиштоф Щерський.

18 листопада відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета було відмовлено у в'їзді до Польщі. На початку листопада 2017 року польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на джерела повідомило, що в Міністерстві закордонних справ Польщі складається список українців, яким заборонять в'їзд до Польщі. За інформацією видання, у списку може бути і Шеремета, який цього літа прийняв рішення про заборону ексгумаційних робіт в с. Костюхновка Маневицького району Волинської області в рамках робіт польського Інституту національної пам'яті для пошуку польських легіонерів 1915-1916 років.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...