КС визнав конституційним законопроект про скасування депутатської недоторканності

Текст судового рішення буде оприлюднено 7 червня

Зал засідань Конституційного суду України, архівне фото 112.ua

Конституційний суд України визнав конституційним законопроект 158 депутатів Верховної Ради про скасування депутатської недоторканності, повідомляють "Українські новини" з посиланням на власні джерела в суді.

Згідно з повідомленням, рішення у справі було ухвалено сьогодні, 6 червня, а його текст буде оприлюднено завтра, 7 червня.

Саме засідання Конституційного суду проходило в закритому режимі. 

З цього питання, зокрема, доповідала суддя Наталія Шаптала.

Відзначимо, що йдеться про законопроект № 6773 про внесення змін до Конституції України щодо скасування депутатської недоторканності, який було внесено у Верховну Раду 158 депутатами парламенту влітку минулого року.

Цим документом пропонується виключити з Конституції ч. 1 і 3 ст. 80, в яких йдеться про наявність у парламентаріїв недоторканності, а також про неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди Ради.

Додамо, для розгляду у парламенті відповідний проект закону повинен отримати висновок Конституційного суду про відповідність ст. 157 і 158 Конституції України, в яких йдеться про неможливість внесення змін в Основний закон під час воєнного чи надзвичайного стану.

Також запропоновані зміни не можуть обмежувати права та свободи громадян і бути спрямованими на порушення незалежності та територіальної цілісності України.

Нагадаємо, Верховна Рада попросила Конституційний суд оцінити конституційність законопроекту 158 депутатів про скасування депутатської недоторканності восени 2017 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів