Кравчук: Україні потрібно прийняти нову Конституцію; Донбас не може мати особливий статус

"Тепер це буде для нас проблемою. Нам завжди будуть нагадувати: проводите вибори на Донбасі", - заявив Кравчук

Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі ток-шоу "Люди. Hard Talk. LIVE". 15.01.2017 112.ua

Україні потрібно прийняти нову Конституцію, Донбас не зможе мати особливий статус. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив перший президент України Леонід Кравчук.

"Я думаю, що нам потрібно прийняти Конституцію як єдине ціле, як національно певний документ, як документ, який підтримує народ, це обов'язково. Ця Конституція, яка латається, то додається щось, якийсь розділ змінюється, який залишається, то враховується, то не враховується, вже немає довіри. Треба створити конституційну може асамблею. Вже пробували, але не так, як було, указом президента, - вибрати народом, якщо не може ВР прийняти Конституцію. Але потрібно прийняти нову Конституцію. Донбас не може в Конституції мати окремий статус. Це була помилка. Я не знаю, хто це дозволив, щоб нам міжнародна організація диктувала нації, яку Конституції приймати. Це непорозуміння. Це хтось зопалу зробив. Я не знаю, хто це зробив. Я робив спроби домогтися, але не зміг. Тому тепер це буде для нас проблемою. Нам завжди будуть нагадувати: проводите вибори на Донбасі", - заявив Кравчук.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 р. народні депутати 265 голосами в першому читанні ухвалили зміни до Конституції в частині децентралізації, де і міститься норма про "особливий статус" Донбасу.

В цей час під будівлею парламенту проходив мітинг противників внесення змін в Основний закон. Між правоохоронцями та мітингувальниками сталися зіткнення. Протестувальники застосовували димові шашки, газові балончики, а також кинули гранату. Жертвами зіткнень стали чотири бійці Національної гвардії: Ігор Дебрин, Дмитро Сластников, Олександр Костына, Богдан Дацюк. Ще понад 150 осіб постраждали.

Новини за темою: Штайнмаєр і Еро заявили, що Україна повинна прийняти закон про вибори на Донбасі і особливий статус

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...